İstatistik Konseyi 13. Toplantısı Gerçekleştirildi

Son Güncellenme Tarihi: 3.11.2016 |

İstatistik Konseyi 13. Toplantısı Gerçekleştirildi

İstatistik Konseyi 13. Toplantısı Gerçekleştirildi

Resmi İstatistik Programının hazırlanmasına, uygulanmasına, resmi istatistiklerin gelişimine ve işlevlerine ilişkin tavsiyelerde bulunmak, resmi istatistik ihtiyaçlarını tespit etmek ve ileriye yönelik görüş ve önerileri kapsayan çalışmalar yapmak üzere 5429 sayılı Türkiye İstatistik Kanunu’na dayanılarak oluşturulan İstatistik Konseyi’nin 13. Toplantısı yapıldı.

Üçüncü dönem Resmi İstatistik Programı 2017-2021 taslağı’nın görüşülmesi gündemiyle, yapılan toplantıya Bakanlığı temsilen Risk Yönetimi ve Kontrol Genel Müdürlüğünden Genel Müdür H. Hasan Murat ÖZSOY, Daire Başkanı Niyazi ALBAYRAK ile Kooperatifçilik Genel Müdürlüğünden Daire Başkanı Seçkin CENKIŞ ve Gümrük ve Ticaret Uzm. Yrd. Fatih POLATTİMUR katılım sağladı.

Sn. H. Hasan Murat ÖZSOY tarafından yapılan konuşmada, Bakanlık ve TÜİK arasında işbirliği 1990’lı yıllara dayandığı, bugüne kadar da dış ticaret istatistikleri alanında birlikte ortak çalışmaların yürütüldüğü belirtildi. 

Ayrıca, Bakanlık ile TÜİK Başkanlığı arasında Kooperatifçilik Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen Kooperatif Bilgi Sistemi üzerinde TÜİK ile işbirliği içerisinde çalışmalar yapıldığı ve bu çalışmanın belirli bir aşamaya gelmiş olması nedeniyle Kooperatif istatistiklerinin 2017-2021 dönemi Resmi İstatistik Programına Bakanlığık adına dahil edilmesi teklifinde bulunuldu.

Kaynak: Risk Yönetimi ve Kontrol Genel Müdürlüğü

Etiketler
Yorumlar
İlk Yorumu Siz Yapın
Yorumunuz
Diğer Gümrük Haberler