İtalya’dan Sınır Geçişlerine Yeni Düzenleme

Son Güncellenme Tarihi: 25.03.2020 |

Tır sürücüleri ticari nedenlerle İtalya’da bulunduklarına dair alınan önlemlerin farkında oldukları ve taşımaya ilişkin diğer hususları beyan ettikleri bildiri güncellendi.

İtalya’dan Sınır Geçişlerine Yeni Düzenleme
UND bir açıklama yayımlayarak, sürücülerin ticari nedenlerle İtalya’da bulunduklarına dair, talepleri doğrultusunda İtalyan polis görevlilerine sunmak üzere; alınan önlemlerin farkında oldukları ve taşımaya ilişkin diğer hususları beyan ettikleri bildirinin güncellendiğini duyurdu.


İtalya'da kayıtlı ofisleri bulunmayan karayolu taşımacılarının sürücülerin bu beyan sayesinde, 14 günlük karantina süresinden muaf tutularak, İtalya'da en fazla 72 saat kalabildiği ve ihtiyaçlar dâhilinde bu süre ek olarak 48 saat uzatılabildiği belirtildi.


UND açıklamasında ayrıca, sürücüleri beyan formunun İtalya'ya girerken tamamlamaları ve kaldıkları sürece sürüş yapılmasa bile belgeyi her zaman yanlarında taşımaları konusunda uyardı. Kontroller sırasında polis tarafından temin edilen beyan formlarının yenileri hazırlanması gerektiği ifade edildi.
Yorumlar
İlk Yorumu Siz Yapın
Yorumunuz
Diğer Gümrük Haberler