İzmir'e Uruguay'dan Damızlık Geldi

Son Güncellenme Tarihi: 21.07.2016 |

İzmir'e Uruguay'dan Damızlık Geldi

İzmir'e Uruguay'dan Damızlık Geldi

Güney Amerika'da bulunan Uruguay'dan İzmir'e 150 damızlık inek geldi. Özel fanların bulunduğu canlı hayvan taşıma TIR'larına yüklenen inekler, gemiye alındı. İzmir Limanı'na gelen damızlık inekler veteriner kontrolünden geçirildi, gümrük işlemlerinin ardından inekler millileşti. 

Türkiye'nin en fazla canlı hayvan aldığı ülke olan Uruguay'dan İzmir'e damızlık inekler geldi. İzmir Limanı'na inen inekler, havalandırması bulunan TIR'larda bekletildi. Havalandırma nedeniyle kötü koku olmaması dikkat çekti. Veteriner kontrolünden geçirilen 150 inek, gümrük işlemlerinin ardından millileşti. İneklerin İzmir'deki özel bir çiftliğin siparişi üzerine kente getirildiği belirtildi.

Hayvancılık teşvikleri İzmir'de besiciliğe ilgiyi artırdı. İzmir'de 5 ve üstü büyükbaş hayvana sahip olanların üye olduğu Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği'nin 10 bin üyesi bulunuyor. İzmir'de 5 büyükbaşın altında hayvanı olanların sayısı ise 30 bin. 40 bin ailenin hayvan beslediği kentte, kırmızı et ithalatının önünün açılmasıyla bu sayının daha da artması bekleniyor. 

Etiketler
Yorumlar
İlk Yorumu Siz Yapın
Yorumunuz
Diğer Gümrük Haberler