Kapıkule Sınır Kapısında 20 Kilogram Eroin Yakalandı

Son Güncellenme Tarihi: 14.03.2019 |

Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza ekiplerince Kapıkule Sınır Kapısı’nda gerçekleştirilen operasyonda bir aracın içerisinde 20 kilogram 536 gram eroin ele geçirildi.

Kapıkule Sınır Kapısında 20 Kilogram Eroin Yakalandı
Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza ekiplerince Kapıkule Sınır Kapısı’nda gerçekleştirilen operasyonda bir aracın içerisinde 20 kilogram 536 gram eroin ele geçirildi

Gümrük Muhafaza ekiplerince yürütülen uyuşturucu kaçakçılığı ile mücadele çalışmaları kapsamında Kapıkule Gümrük Sahasına gelen bir araç İstihbarat Bilgi Sistemi üzerinden gerçekleştirilen analizler çerçevesinde şüpheli olarak belirlenerek takibe alındı.Şüpheli Yoğunluk Sonrası Arama Başlatıldı


Söz konusu araç, pasaport ve gümrük işlemlerini tamamladıktan sonra memur refakatinde x-ray taramasına sevk edildi. Yapılan x-ray taraması neticesinde araçta şüpheli yoğunluklar görülmesi üzerine detaylı olarak aranması için arama hangarına alındı.

Araçta yapılan arama ve kontroller sırasında Narkotik Dedektör Köpekleri aracın belli bölgelerine aşırı tepki verdi. Bunun üzerine söz konusu bölgelerde yapılan detaylı aramalar sonucunda zulalanmış vaziyette şeffaf renkte paketler tespit edildi. Şüpheli paketlerden alınan numunelerin Uyuşturucu Medde Tespit Cihazı ile yapılan ön analizinde eroin olduğu anlaşıldı.

Değeri 4 Milyondan Fazla

Olayla ilgili olarak Savcılık Makamından alınan talimat üzerine ele geçirilen 4 milyon 110 bin lira değerinde 20 kilogram 536 gram eroin ile uyuşturucu maddenin naklinde kullanılan araca el konuldu, araç sürücüsü ise gözaltına alındı.

Öte yandan, Gümrük Muhafaza ekiplerince olayla ilgisi olduğu değerlendirilen bir şahsın Ukrayna’ya gitmek üzere İstanbul Atatürk Havalimanı’nda olduğu tespit edildi. Şahsın yakalanması için derhal İstanbul Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ile irtibata geçildi.

Atatürk Havalimanı Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Bölge Amirliği ekiplerince havalimanında gözaltına alınan şüpheli şahıs çıkarıldığı Mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Yorumlar
İlk Yorumu Siz Yapın
Yorumunuz
Diğer Gümrük Haberler