KGF'de Yeni Dönem

Son Güncellenme Tarihi: 22.01.2018 |

KGF'de Yeni Dönem

KGF'de Yeni Dönem
KGF ve Hazine arasındaki Hazine garantisi protokolü Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek'in himayesinde Hazine Müsteşarı Osman Çelik ve KGF Yönetim Kurulu Başkanı Faik Yavuz tarafından imzalandı.

Reform yapıyoruz
Türkiye’nin bütün operasyonlar ve siyasi-diplomatik gelişmelere karşın reform gündeminden ayrılmadığını ve hızla yeni düzenlemeler yapacağını belirten Mehmet Şimşek, Pazar günü akşamı Ekonomi Koordinasyon Kurulu’nu toplayıp 3 ayrı konuda çalıştıklarını anlattı.

KGF 55 milyar TL
Hazine Garantili Kredi Garanti Fonu kredi kefalet limitinin 2018 için 55 milyar TL olduğunu belirten Mehmet Şimşek, yıl içinde geri dönüşlerin de bu limite ekleneceğini kaydetti.

Mehmet Şimşek, 2018 için Hazine ve KGF arasında imzalanan protokolde değişiklikler olduğunu belirterek, ayrılan limitin 25 milyarının imalat, 15 milyar lirasının ise ihracata kullandırılacağını duyurdu. Mehmet Şimşek, 2017 uygulamasında verilen kredilerin yüzde 80’inin riski bulunmayan şirketlere gittiğini, gerçekleşen riskin de yüzde 1’in altında bulunduğunu hatırlatarak, buna rağmen ilave bir uygulamaya giderek mevcut protokole risk unsurları eklediklerini belirtti.

Kaynak: https://www.dunya.com/ekonomi/simsek-afrin-operasyonunun-ekonomiye-etkisi-sinirli-olacak-haberi-399622
Yorumlar
İlk Yorumu Siz Yapın
Yorumunuz
Diğer Gümrük Haberler