Kırka, Dünya Bor İhtiyacının Yüzde 50'sini Karşılıyor

Son Güncellenme Tarihi: 8.02.2018 |

Kırka, Dünya Bor İhtiyacının Yüzde 50'sini Karşılıyor

Kırka, Dünya Bor İhtiyacının Yüzde 50'sini Karşılıyor
Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Serkan Keleşer. Eskişehir'deki Kırka tesislerinin dünya bor ihtiyacının yüzde 50'sini karşılar duruma geldiğini belirterek, "Her geçen gün pazarımızı arttırarak büyümeye devam ediyor, yatırımlarımıza hız kesmeden devam ediyoruz" dedi.

Serkan Keleşer, Maden İşleri Genel Müdürü ve aynı zamanda Eti Maden İşletmeleri Yönetim Kurulu üyesi Mithat Cansız ile birlikte Eskişehir'in Seyitgazi ilçesi Kırka Mahallesi'nde faaliyet gösteren Kırka Bor İşletmesi'ni ziyaret etti. Dünyanın en büyük bor rezervine ait Kırka'daki tesiste incelemelerde bulunan Keleşer ve Cansız, burada Eti Maden İşletmeleri Kırka Bor İşletme Müdürü Ersan Ayten tarafından karşılandı. Çalışanları ve yönetimi özverili çalışmalarından dolayı tebrik eden Keleşer, çalışanlarına; "2017 yılı Eti Maden ailesi için iyi bir yıl oldu. Kırka tesislerimiz dünya bor ihtiyacının yüzde 50'sini karşılar duruma geldi. Her geçen gün pazarımızı arttırarak büyümeye devam ediyoruz. Yatırımlarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. ARGE'ye önem vererek ileride daha kaliteli daha yenilikçi ürünleri de pazara katmış olacağız" diye belirtti.

Keleşer, Cansız ve beraberindekiler Eti Maden Kırka çalışanlarıyla birlikte yemekte bir araya geldiler. Daha sonra çalışma sahasını gezen heyet üyeleri, üretimi yerinde görerek çalışmalar hakkında bilgi aldılar.

Ziyaretin ardından Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Keleşer'in katılımı ile Eti Maden İşletmeleri Yönetim Kurulunun olağan toplantısı Kırka'da gerçekleştirdi. Toplantı sonunda Değirmenözü stok sevkiyat tesislerine giden ekip, incelemelerinin ardından buradan Eti Maden Emet işletmesine gitmek için ayrıldılar.

Kaynak: https://www.haberler.com/kirka-dunya-bor-ihtiyacinin-yuzde-50-sini-10542712-haberi/ 
Yorumlar
İlk Yorumu Siz Yapın
Yorumunuz
Diğer Gümrük Haberler