Kırklareli'nde Üretiyor 36 Ülkede Satıyor

Son Güncellenme Tarihi: 28.12.2017 |

Kırklareli'nde Üretiyor 36 Ülkede Satıyor

Kırklareli'nde Üretiyor 36 Ülkede Satıyor
Yaklaşık 50 yıl önce Düzce'de kurduğu fabrika ile tekstil sektöründe iş hayatına başlayan Debateks firmasının sahibi Dursun Karataş, 15 yıl önce Kırklareli Organize Sanayi Bölgesi'nde yatırım yaparak bin 300 personeli ile tekstil üretimini artırdı.

Uluslararası pazara açılabilmek amacıyla İngiltere ve İspanya'da satış ofisleri açan ve kısa sürede Avrupa ülkelerinde tanınırlığını artıran Karataş, şu anda 36 ülkeye ürünlerini satıyor.

Karataş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yaklaşık 50 yıldır sektörün içerisinde olduğunu ve uluslararası üretimler yaptığını söyledi.

Kırklareli'nde kurduğu fabrikasında 15 yıldır üretim yaptığını belirten Karataş, ürettiklerinin dünyanın dört bir köşesinden alıcı bulduğunu dile getirdi.

İhracat yapabilmek için nitelikli firma olunması gerektiğini vurgulayan Dursun Karataş, dünya devleri ile uluslararası pazarda rekabet edebildiklerini aktardı.

Dursun Karataş, Türk firmalarının dünyada güvenilirliği ve kaliteleri ile ön planda olduğunu ifade ederek, "İhracat gerçekten çok önemli ve zorlu bir süreç. Bizim irademizin dışında başka iradeler var bizi belirleyen. Onlarla da mücadele etmek ve onlara göğüs germek gerekiyor. Türkiye'nin daha fazla ihracat yapması ve ülkeye daha fazla döviz sokmak amacıyla çalışıyoruz." diye konuştu.

AA
Yorumlar
İlk Yorumu Siz Yapın
Yorumunuz
Diğer Gümrük Haberler