Kırsal Ekonomik Altyapı Yatırımlarının Desteklenmesi Hakkında Tebliğ

Son Güncellenme Tarihi: 24.11.2020 |

İMEAK Deniz Ticaret Odası “Kırsal Ekonomik Altyapı Yatırımlarının Desteklenmesi Hakkında Tebliğ” hakkında bir yazı yayımladı.

Kırsal Ekonomik Altyapı Yatırımlarının Desteklenmesi Hakkında Tebliğ


İMEAK Deniz Ticaret Odası “Kırsal Ekonomik Altyapı Yatırımlarının Desteklenmesi Hakkında Tebliğ” hakkında bir yazı yayımladı.

Yazıda; "Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Kırsal Ekonomik Altyapı Yatırımlarının Desteklenmesi Hakkında Tebliğ (Tebliğ No: 2020/25)"nin Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından, 21 Kasım 2020 tarih ve 31311 sayılı Resmi Gazete'de yayımlandığı anımsatıldı.


Bahse konu Tebliğ; 01.01.2021-31.12.2025 tarihler arasında kırsal alanda ekonomik ve sosyal gelişmeyi sağlamak, tarım ve tarım dışı istihdamı geliştirmek, gelirleri artırmak ve farklılaştırmak amacıyla; kadınlar ve genç girişimciler öncelikli olmak üzere gerçek ve tüzel kişilerin kırsal ekonomik faaliyetlerine yönelik yatırımları için yapılacak hibe ödemelerini kapsamakta.

Tebliğ kapsamında, su ürünleri yetiştiriciliğine de hibe desteği verilecek. Hibeye esas proje tutarı üst limiti 500.000 TL ve hibeye esas proje tutarı alt limiti 20.000 TL olarak belirlendi. 20.000 TL limitin altındaki başvurular kabul edilmeyecek. Başvuruların kabul edilmesi halinde hibeye esas proje tutarının yüzde 50'sine hibe desteği verilecek.

Tebliğ'de; "Başvuru Sahiplerinde Aranacak Özellikler, Hibeye Esas Proje Toplam Tutarları ve Destekleme Oranı, Proje Giderleri, Proje Başvuruları, Proje Başvurularının İl Düzeyinde Değerlendirilmesi, Nihai Değerlendirme Kararı ve Hibe Sözleşmesi, Uygulamalar, Satın Almalar ve Ödemeler, Denetim ve Yaptırımlar" başlıkları altında yapılacak iş ve işlemler açıklamalı belirtilmekte.


Yazıda ayrıca; Tebliğ gereği programın genel uygulama usul ve esaslarına açıklık getirmek, destek sağlamak amacıyla Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından çıkarılan uygulama rehberi, satın alma rehberi ve genelgelerin www.tarimorman.gov.tr internet adresinde, bilgilendirme ve açıklamaların ise başvuru sayfasında yayımlanacağı belirtildi.

Kırsal Ekonomik Altyapı Yatırımlarının Desteklenmesi Hakkında Tebliğ için tıklayınız.


Etiketler
Yorumlar
İlk Yorumu Siz Yapın
Yorumunuz
Diğer Gümrük Haberler