Kocaeli’de 15 Milyon Liralık Kaçakçılık Tespiti

Son Güncellenme Tarihi: 7.04.2021 |

Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza Ekipleri tarafından Kocaeli’de bir limanda gerçekleştirilen operasyonda şüpheli bir konteyner içerisinde yaklaşık 300 bin adet 15 milyon lira değerinde ticari eşya ele geçirildi.

Kocaeli’de 15 Milyon Liralık Kaçakçılık Tespiti
Gümrükler Muhafaza Genel Müdürlüğünce yapılan veri analizi sonucu Kocaeli’de bir limana Çin’den getirilen bir konteynerin riskli olarak değerlendirildi. Söz konusu konteynerin içerisindeki ürünlerin beyana uygunluğunun tespit edilebilmesi için Kocaeli Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğüne talimat verildi.

Şüpheli konteynerlerde yapılan x-ray taraması sonucunda şüpheli yoğunluğa rastlanması üzerine konteynerler açılarak arandı. Gümrük Muhafaza ekiplerince gerçekleştirilen aramalarda konteynerde bulunan kolilerin içerisinde, ithalat beyannamesinde yer almayan, vergileri ödenmeksizin yurda sokulmak istenen 96 bin adet pense, 22 bin adet kek kalıbı, 81 bin adet süzgeç ve 95 bin adet elektrikli süt çırpıcı ele geçirildi.

Operasyon sonucu ele geçirilen ürünlerin gümrüklenmiş değerinin 15 milyon Türk Lirası olduğu belirlenirken sorumlular hakkında soruşturma başlatıldı.

Yorumlar
İlk Yorumu Siz Yapın
Yorumunuz
Diğer Gümrük Haberler