Kocaeli'nde Kaçak Sigara Operasyonu

Son Güncellenme Tarihi: 16.01.2020 |

Gümrük Muhafaza ekipleri tarafından Kocaeli’nde gerçekleştirilen operasyonda, gümrüklenmiş değeri 9 milyon 372 bin lira olan 624 bin 800 paket kaçak sigara ele geçirildi.

Kocaeli'nde Kaçak Sigara Operasyonu
Denizyolu kullanılarak sigara kaçakçılığı girişiminde bulunulabileceği istihbaratını değerlendiren Gümrükler Muhafaza Genel Müdürlüğü, bakanlık bilgi sistemleri üzerinde çok yönlü inceleme ve araştırma yürüttü.


Yürütülen araştırma neticesinde elde edilen bilgiler ilgili Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüklerine iletildi.Riskli olduğu değerlendirilen konteyneri taşıyan gemi, Gemi Takip Sistemi üzerinden takip edildi. Kocaeli’de bir limana yanaşan gemideki konteyner tahliye edilirken devreye giren Gümrük Muhafaza ekipleri konteynerı X-ray tarama sistemine sevk etti.

Yapılan fiziki kontrole dedektör köpekler de dahil edildi. Köpeklerin konteryende taşınan yüke tepki vermesi üzerine konteyner kapakları açıldı. Şüpheli konteynerin içerisinde gümrüklenmiş değeri 9 milyon 372 bin Türk lirası olan 624 bin 800 paket kaçak sigara ele geçirildi.


Konuya ilişkin yürütülen soruşturmaya devam ediliyor.

Ticaret Bakanlığı
Yorumlar
İlk Yorumu Siz Yapın
Yorumunuz
Diğer Gümrük Haberler