Konyalı Girişimciden Katar’a İhracat

Son Güncellenme Tarihi: 16.02.2018 |

Konyalı Girişimciden Katar’a İhracat

Konyalı Girişimciden Katar’a İhracat
Konyalı girişimci Muhammet Barış Sütcü 6 yıllık Ar-Ge çalışmasının meyvesini aldı. 6 yıl boyunca yoğun bir mesai ile çalışarak, piyasadaki en iyi temizlik ürünü olma hedefi ile yola çıkan Sütcü, ilk ihracatını Konya Sanayi Odası'nın organizasyonuyla gittiği Katar'a gerçekleştirdi.

İLK İHRACATINI YAPTI
Konya Sanayi Odası tarafından gerçekleştirilen yurt dışı fuar gezileri meyvelerini vermeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Katar'da düzenlenen Expo Turkey By Qatar 2018 Fuarına katılan ve temizlik ürünleri üreten Konyalı girişimci Muhammet Barış Sütcü, orada yaptığı görüşmeler sonucu Katar'a ilk ihracatını gerçekleştirdi. Firmaya hayırlı olsun ziyaretinde bulunan Konya Sanayi Odası Başkanı, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Memiş Kütükcü, firma yöneticisi Muhammet Barış Sütcü ve ekibini gösterdikleri girişimcilik örneğinden dolayı tebrik etti.

SABIR AYRICALIKTIR
Kütükcü, "Sizin gerçekleştirmiş olduğunuz bu ihracat gibi başarılı sonuçları görmek bizleri son derece mutlu etti. Sizin bir girişimci olarak bu ziyarete katılmanız ve orada yeni iş bağlantıları gerçekleştirmeniz, bu ziyaretin somut meyvesi olarak bizim çalışmalarımızı anlamlandırıyor. Bu başarılı örnek, yeni girişimci adaylarına da güzel bir teşvik olacaktır" dedi. Yeni girişimcilerin sabır göstermesinin onları ayrıcalıklı kılacağını da aktaran Kütükcü, "bu başarını artan ivmeyle devam etmesini diliyorum. Siz çalıştığınız zaman mutlaka başarı var. Ürün ortaya çıkıncaya kadar ki zamanda gösterilen sabır, son derece kritik bir eşik. Bunu göstermiş olmanız sizin ayrıcalığınız. Bu özelliğinizi kaybetmeyin" dedi. İşadamı Sütcü ise, Konya Sanayi Odası'na ve Başkan Kütükcü'ye tüm destek ve katkılarından dolayı teşekkür etti. KSO'nun Katar organizasyonundan önemli kazanımlar elde ettiklerini belirten Sütcü, Katar'a ihracatın devamlı olacağına inandıklarını aktardı.

Kaynak: https://www.sabah.com.tr/konya-bolge/2018/02/16/konyali-girisimciden-katara-ihracat 
Yorumlar
İlk Yorumu Siz Yapın
Yorumunuz
Diğer Gümrük Haberler