Tarife ile Harmanlanmış Bilinmeyen Şaşırtıcı Bilgiler

Son Güncellenme Tarihi: 27.03.2018
Mehmet Altay YEGİN

Mehmet Altay YEGİN

Gümrük Müşaviri

Yazarın Diğer Yazıları

Muhtemelen gereksiz veya önemsiz olduğunu düşündüğümüz bilgileri hafızamıza kaydetmeyiz. Aşağıda yer alan bilinmeyen şaşırtıcı bilgiler Tarife lisanı ile harmanlanarak akılda kalması için derlenmiştir.

-1960'larda CIA, Rus konsolosluklarında casusluk için, Akustik Kedicik ismini verdiği programında, cerrahi yöntemle 0106 Tarife pozisyonunda yer alan kedilerin içine, 8518 Tarife pozisyonunda yer alan mikrofon, 8507 Tarife pozisyonunda yer alan pil ve 8517 Tarife pozisyonunda yer alan anten yerleştirerek kedileri dinleme cihazına dönüştürmüştür.

-Taklitçi ahtapot isimli 0307 Tarife pozisyonunda yer alan ahtapot, sadece renk değiştirmekle kalmıyor, aynı zamanda 0302 Tarife pozisyonunda yer alan Dil balığı ve 0301 Tarife pozisyonunda yer alan deniz yılanı gibi hayvanların şekline de bürünebilmektedir.
  
-Libya'nın yüzde 99'u çöllerle kaplıdır.

-Dünya’da yaşayan tüm insanları oluşturan atomlardaki boşluklar çıkarılırsa tüm Dünya nüfusu 0808 Tarife pozisyonunda yer alan elmaya sığabilir.

-Dünya’nın en zengin 3 ailesi, en fakir 48 ülkenin toplam servetinden daha fazla servete sahip. Dünya’nın en zengin ailelerinde bulunan 7118 Tarife pozisyonunda yer alan Metal paraların toplamı bile en fakir ülkelerin toplam servetinden fazladır.

-Artık nesli tükenmiş olan 'Yünlü mamut' isimli mamut türünün canlıları Mısır Piramitleri inşa edilirken varlardı.

-Ortalama bir insan, ömrü boyunca Dünya’nın çevresini yaklaşık üç defa dolaşacak kadar 6403 Tarife pozisyonunda yer alan ayakkabılar ile yürümektedir.

-Bir denizanasının yüzde 95'i 2201 Tarife pozisyonunda yer alan sudan oluşmaktadır.

-Çok sert hapşırırsanız kaburga kemiklerinizden biri kırılabilir.

-0102 Tarife pozisyonunda yer alan ineklerin en iyi arkadaşları vardır ve onlardan uzaklaştırıldıklarında stres yaşarlar.

-Karda gizlenmeye çalışan 0106 Tarife pozisyonunda yer alan bir kutup ayısı, siyah burnunu pençesiyle kapatır.

-Esnememizin sebebi fazla oksijen alma ihtiyacımız değil, beynimizi soğutmaktır.

-3001 Tarife pozisyonunda yer alan Klinik ölüm sonrası insan 5 dakika içinde hayata geri getirilebilir. 5 dakika sonra beyin hücreleri ölmeye başlar, ama yine de bu süreyi 5 dakika daha uzatmak mümkündür.

-7103 Tarife pozisyonunda yer alan değerli taşların çoğu birkaç elementten oluşur, sadece pırlanta tamamen karbondan oluşur.

-Beethoven beste yapmadan önce kafasını 2201 Tarife pozisyonunda yer alan soğuk suya sokardı.

-0106 Tarife pozisyonunda yer Timsahlar daha derine batabilmek için 2517 Tarife pozisyonunda yer alan çakıl taşı yutarlar.

-Çin'de İngilizce konuşan kişi sayısı Amerika'dan daha fazladır.

-0501 Tarife pozisyonunda yer alan insan saçı, üç kilo ağırlık kaldırabilecek esnekliktedir.

-Kaju olarak bildiğimiz çerez aslında 0801 Tarife pozisyonunda yer alan kaju cevizi meyvesinin sapıdır.

-0106 Tarife pozisyonunda yer alan Su aygırının sütü pembe renklidir.

-Kuzey Kore ile Finlandiya'yı ayıran tek ülke Rusya'dır.

-0409 Tarife pozisyonunda yer alan Bal güneş görmediği sürece asla bozulmaz.

-Gökyüzündeki yıldız sayısı dünya üzerindeki tüm plajlardaki 2505 Tarife pozisyonunda yer alan kum taneleri sayısından fazladır.

-Eğer 7317 Tarife pozisyonunda yer alan bir çivinin başı, Güneş’in merkeziyle aynı sıcaklıkta olsaydı 1.600 km yakınındaki herkesi öldürürdü.

-Kanada'da bulunan göl sayısı, dünyanın geri kalanında bulunan göl sayısından fazladır.

-6203 Tarife pozisyonunda bulunan kot pantolonlardaki küçük cepler, 9102 Tarife pozisyonunda yer alan cep saati koymak için tasarlanmış.

M. Altay YEGİN
Gümrük Müşaviri
Yorumlar
İlk Yorumu Siz Yapın
Yorumunuz
Diğer Köşe Yazıları