Kurumsal İletişim Çerçevesinde Toyota Otomotiv A.Ş.’ye Ziyaret

Son Güncellenme Tarihi: 9.02.2018 |

Kurumsal İletişim Çerçevesinde Toyota Otomotiv A.Ş.’ye Ziyaret

Kurumsal İletişim Çerçevesinde Toyota Otomotiv A.Ş.’ye Ziyaret
Doğu Marmara Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Musa Aydemir; Bölge Müdür Yardımcısı Ceylan Er, Personel Müdürü Mehmet Zeki Bahar, Derince Gümrük Müdürü Akif Ertekin, Dilovası Gümrük Müdürü Salih Balcı, Derince Gümrük Müdür Yardımcısı Ömer Kuru, Muayene Memurları Bilal Güler, Selda Emine Bilen ve Gümrük Memuru Gülşen Okumuş ile birlikte Toyota Otomotiv Sanayi A.Ş.’nin fabrikasına kurumsal iletişim çerçevesinde ziyarette bulundu.

Kamu ve özel sektör işbirliğinin güçlendirilmesi, gümrük hizmetlerinin daha hızlı ve daha kolay yapılarak, ülke gelişimine katkı sağlamak, Türkiye’yi dünyada Hızlı ve Kolay Ticaretin Güven Kapısı haline getirmek üzere sektörün önünü açmak düşüncesiyle yapılan ziyarete; Toyota Otomotiv A.Ş. tanıtım sunumuyla başlanıp, fabrika gezisi, fabrikada üretilen ürünlerin üretim aşaması ve ihracı hakkında bilgi verilerek devam edildi.

Toyota’nın üretim tesislerinden Sakarya'daki Toyota Türkiye fabrikasında, üretim ve ihracat hakkında bilgi veren Toyota Kıdemli Şirket Genel Müdür Yardımcısı Necdet Şentürk; Kuruluşlarından beri Türkiye Fabrikalarına 2.2 milyar dolar yatırım yapıldığını ve Türkiye'nin ilk hibrit ve SUV modeli Toyota C-HR'ı üretmelerinin ardından üretim ve ihracatta rekorlara imza attıklarını, 80 saniyede bir otomobil çıkarıldığını ve yılda 280 bin ’den fazla araç üretip, 244 bin aracı ihraç ettiklerini ve Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye'nin şu anda Avrupa'daki Toyota üretim tesisleri arasında en yüksek üretim kapasitesine sahip fabrika olduğunu vurguladı.

Bölge Müdürümüz Musa Aydemir ise Toyota Otomotiv A.Ş.’ye hüsnükabulleri için teşekkür ederek başladığı konuşmasında; amaçlarının Bölge Müdürlüğümüz ve özel sektör arasında ki ilişkilerin güçlendirilmesi ve Ülke ekonomisine katkı sağlamak olduğunu söyledi. Ayrıca Bölge Müdürlüğümüz ’de 2017 yılında gerçekleşen 25 milyar dolarlık ihracatta otomotiv ihracatının toplam ihracat içinde payının yüzde 46 olarak 2016 yılına göre yaklaşık yüzde 17’lik bir artış gösterdiğini vurgulayarak, gümrük olarak sanayicinin her zaman yanında yer aldıklarını sözlerine ekledi.

Ziyarette heyetimize Toyota Kıdemli Şirket Genel Müdür Yardımcısı Necdet Şentürk ve Toyota Otomotiv A.Ş. Yöneticileri eşlik etti.


Doğu Marmara Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü
Yorumlar
İlk Yorumu Siz Yapın
Yorumunuz
Diğer Gümrük Haberler