Lojistik Sektöründe Uyuşmazlık Çözümleri

Son Güncellenme Tarihi: 7.01.2019 |

Lojistik ve Taşıma Sektöründe Uyuşmazlık Çözüm Yolları ve Alternatif Çözüm Önerileri Paneli İstanbul Barosunda gerçekleşti.

Lojistik Sektöründe Uyuşmazlık Çözümleri
Lojistik ve Taşıma Sektöründe Uyuşmazlık Çözüm Yolları ve Alternatif Çözüm Önerileri Paneli İstanbul Barosunda gerçekleşti. 

Dijitalleşen ve giderek kolaylaştırılmaya çalışılan ticaret ve lojistikte, sosyal hayatın ve lojistiğin en önemli parçalarından biri olan hukukun özellikle ticaret alanında en büyük kolaylaştırıcılarından ve yardımcılarından “Tahkim ve Arabuluculuk” ve lojistik sektöründe uyuşmazlık çözüm yollarını içeren diğer metotları birbirinden değerli panelistler ve katılımcıların aktif katılımıyla istişare edildi.

İstanbul Barosunun ev sahipliğini ve organizasyonunu gerçekleştirdiği panel ISTAC (Istanbul Tahkim Merkezi) ,UND ve BSEC-URTA (Karadeniz Ekonomik İşbirliği Karayolu Taşıma Dernekleri Birliği) işbirliğinde yapıldı.


Panelde UND İcra Kurulu Başkan Vekili Erman Ereke konuşmacı olarak katılım sağladı, konvansiyonlara aykırı şekilde taşımacılık dünyasının maruz kaldığı usulsüz sözleşmeler, halihazırda olumsuz ekonomik piyasalar sebebiyle mağduriyet içinde olan taşımacılık sektörünün hukuk alanında da mağduriyet yaşamaması için gelişen ticarete ayak uyduran, hukukun en önemli kolaylaştırıcılarından Tahkim ve Arabuluculuğun gelişmesi ve geliştirilmesi için emek veren yetkililere teşekkür ederek, Dernek olarak bu tür kolaylaştırıcı sistemlere destek verileceğini ifade etti.

Toplantıda diğer konuşmacılar BSEC-URTA Başkanı, TOBB, TIR ve ATA Karnesi Müdürü Aslı Gözütok, ISTAC Başkanı Prof. Dr. Ziya Akıncı, İstanbul Barosu Lojistik ve Taşıma Hukuku Komisyonu Başkanı Egemen Gürsel Ankaralı, UND Taşıma Hukuku Çalışma Grubu Başkanı Naz Ege Ege idi.

UND 
Etiketler
Yorumlar
İlk Yorumu Siz Yapın
Yorumunuz
Diğer Lojistik Haberleri