Maliye Bakanı Borç Affı Detaylarını Açıkladı

Son Güncellenme Tarihi: 5.08.2016 |

Maliye Bakanı Borç Affı Detaylarını Açıkladı

Maliye Bakanı Borç Affı Detaylarını Açıkladı

Maliye Bakanı Naci Ağbal, bazı alacakların yeniden yapılandırılmasına ilişkin kanun hakkında basın toplantısı düzenliyor.

İşte Bakan Ağbal'ın açıklamalarından satır başları;

Çarpıcı olması açısından özellikle 6,3 milyon borçlu arasında 3,9 milyon vatandaşımızın Motorlu Taşıtlar Vergisi var. Bunların bir çoğu zaten bin liranın aşağısında, bu yüzden vatandaşlarımıza rica ediyorum bu borçları ödesinler. Geniş bir kitle düzenlemeden yararlanacak.

Trafik cezası olan bütün vatandaşlarıza sesleniyorum. Bunların da taksitle ya da yapılandırılarak ödenmesi gerekiyor.

3,9 milyon vatandaşımızın borcu bin liranın altında. Bu da şunu gösteriyor; bizim yapılandırdığımız alacaklar bin liranın altında alacaklardan oluşuyor.

Karayollarından usülsüz geçişlerden dolayı kesilen cezalar var. Bu cezalar da taksitle ödenebilecek.

ÖĞRENCİLERE ÖĞRENİM KREDİSİ MÜJDESİ

Öğrenim kredisi alıp da öğrenim kredisini ödemeyen 580 bin öğrenci var. Bu öğrencilerimize seslenmek istiyorum, bu borçlarını da çok daha düşük tutarda ve taksitle ödeme hakkı verilecek.

Vatandaşlarımızın belediyeye olan borcu da kanunla birlikte düzenlenecek. Belediyelere emlak vergisi borcu olan, su borcu olan vatandaşlarımız da bu kanunun hükümlerinden yararlanabilecekler. 

Tarım Bakanlığımız kooparatiflere kredi veriyor. Bu borçlar da kanunla beraber yapılandırılabilecek. Bakanlığa borçlarını yapılandıran kooparatiflerin üyeleri de bu kanundan yararlanacak. 

Kaynak: Ajans Haber

Etiketler
Yorumlar
İlk Yorumu Siz Yapın
Yorumunuz
Diğer Gümrük Haberler