Mesleki Yeterlilik Eğitim Merkezlerinin Dikkatine

Son Güncellenme Tarihi: 1.11.2016 |

Mesleki Yeterlilik Eğitim Merkezlerinin Dikkatine

Mesleki Yeterlilik Eğitim Merkezlerinin Dikkatine

Karayolu Taşıma Kanunu Kapsamında Yapılan Mesleki Yeterlilik Eğitimi ve Sınav İşlemlerinin Ulaştırma, Denizcilik Ve Haberleşme Bakanlığından Millî Eğitim Bakanlığına Devredilmesine İlişkin Protokol 27.10.2016 tarihinde imzalandı. 15/12/2016 tarihine kadar düzenlenen eğitim programlarına kayıtlı kursiyerlerin eğitimleri tamamlatılacak olup, bu tarihe kadar eğitim alan kursiyerlerin tüm sınav haklarının tamamlanmasını sağlamak amacıyla 30/04/2017 tarihine kadar Bakanlığımızca 4 adet Mesleki Yeterlilik Sınavı yapılacak olup, sınav takvimi ayrıca ilan edilecek.

Ulaştırma ve Denizcilik Bakanlığı'nın yayınladığı duyuru şöyle; 

Karayolu Taşıma Kanunu Kapsamında Yapılan Mesleki Yeterlilik Eğitimi ve Sınav İşlemlerinin Ulaştırma, Denizcilik Ve Haberleşme Bakanlığından Millî Eğitim Bakanlığına Devredilmesine İlişkin Protokol 27.10.2016 tarihinde imzalanmıştır.

Bu nedenle

 Mesleki Yeterlilik Eğitim Merkezi açmak üzere Bakanlığımıza yapılacak olan yetki belgesi başvuruları kabul edilmemektedir.

15.12.2016 tarihinden itibaren Bakanlığımızca yetkilendirilmiş eğitim merkezlerinde eğitim dönemi açılmasına izin verilmeyecektir.

 15.12.2016 tarihinden itibaren eğitici kadrosu değişikliklerine ilişkin iş ve işlemler yapılmayacaktır.

 31.12.2016 tarihine kadar mevcut yetki belgelerine ilişkin diğer iş ve işlemlerin Bakanlığımızca yapılmasına devam edilecektir.

15/12/2016 tarihine kadar düzenlenen eğitim programlarına kayıtlı kursiyerlerin eğitimleri tamamlatılacak olup, bu tarihe kadar eğitim alan kursiyerlerin tüm sınav haklarının tamamlanmasını sağlamak amacıyla 30/04/2017 tarihine kadar Bakanlığımızca 4 adet Mesleki Yeterlilik Sınavı yapılacak olup, sınav takvimi ayrıca ilan edilecektir.

  Kaynak: Ulaştırma Haberleşme ve Denizcilik Bakanlığı

 

Etiketler
Yorumlar
İlk Yorumu Siz Yapın
Yorumunuz
Diğer Gümrük Haberler