Müsteşar Aşcı, İngiltere Gümrük İdaresi Başkanları Toplantısına Katıldı

Son Güncellenme Tarihi: 26.10.2016 |

Müsteşar Aşcı, İngiltere Gümrük İdaresi Başkanları Toplantısına Katıldı

Müsteşar Aşcı, İngiltere Gümrük İdaresi Başkanları Toplantısına Katıldı

Bakanlığımız ile İngiltere Gümrük İdaresi arasında 2. Gümrük İdaresi Başkanları Toplantısı 22 Eylül 2016 tarihinde, Londra’da düzenlendi. 

Söz konusu Toplantıya Bakanlığımızı temsilen Müsteşarımız Cenap AŞCI, AB ve Dış İlişkiler Genel Müdürü Hasan KÖSEOĞLU, İkili İlişkiler Daire Başkanı Adem YAZICI, Gümrükler Muhafaza Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Hasan Oktay DUYGUN ve Müsteşarımız Özel Kalemi Ünal Ömer GÜÇLÜ tarafından katılım sağlanmış olup, Birleşik Krallık Gümrük İdaresi Başkanı Sn. William WILLIAMSON ve beraberindeki heyet ile görüşmeler gerçekleştirildi. 

Toplantı gündemi doğrultusunda, son yıllardaki ticaretimizin değerlendirilmesi; başta sigara kaçakçılığı olmak üzere kaçakçılıkla mücadele ve istihbarat alanında işbirliği; e-ticaret uygulamaları ve bu alanda işbirliği; Yetkilendirilmiş Yükümlü Programına ilişkin tecrübe paylaşımı ve Gümrük Beyan Sistemi konularına ilişkin tecrübe değişimi ve işbirliği konuları görüşüldü. 

Toplantının ardından Müsteşarımız tarafından İngiltere Sınır Gücü Başkanı Charles MONTGOMERY ile Muhafaza alanına ilişkin olarak görüşmeler gerçekleştirilmiştir. 

 Kaynak: Gümrük ve Ticaret Bakanlığı

Etiketler
Yorumlar
İlk Yorumu Siz Yapın
Yorumunuz
Diğer Gümrük Haberler