Narenciye Üreticisi Ve İhracatçısı Memnun

Son Güncellenme Tarihi: 29.10.2016 |

Narenciye Üreticisi Ve İhracatçısı Memnun

Narenciye Üreticisi Ve İhracatçısı Memnun

Adana Çiftçiler Birliği Başkanı Mutlu Doğru, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'nin narenciye ihracatına verilen desteğin devam edeceğine ilişkin açıklamasının, narenciye üreticisi ve ihracatçısını memnun ettiğini söyledi.

Doğru, yaptığı açıklamada, bölgede üretilen narenciyenin, 1,5 milyon tona yaklaşan ihracatı ile önemli bir ekonomik değer haline geldiğini belirterek, “İhracatımızın artması, dal fiyatlarına yansıyarak üreticilerimizi de mutlu etmektedir. Türkiye İnovasyon Haftası etkinliği için Adana'ya gelen Ekonomi Bakanımız Sayın Nihat Zeybekci'nin 2016-2017 sezonunda da narenciye ihracatına Devlet Fiyat İstikrar Fonu kaynaklı ihracat desteği verileceğini açıklaması, narenciye üreticisi ve ihracatçısı tarafından büyük memnuniyetle karşılanmıştır" dedi.

Bu desteğin sektörün gelişmesine önemli katkılar sunacağı inancında olduklarını ifade eden Doğru, şunları kaydetti:

“Tüm narenciye üreticileri ve ihracatçılarımız adına Ekonomi Bakanımız Sayın Nihat Zeybekci'ye, sektörümüze verdiği destek için teşekkür ederiz. Bu desteğin miktarı kadar açıklama zamanı da üreticimiz açısından ve desteğin üreticiye yansıması açısından önemlidir. Sayın Bakanımızın bu konu ile de yakından ilgileneceği ve en kısa zamanda miktarın açıklanacağı haberini almak bizleri oldukça memnun etmiştir."

Kaynak: http://www.yenisafak.com/ekonomi/narenciyede-ihracat-destegi-devam-edecek-2555466

Etiketler
Yorumlar
İlk Yorumu Siz Yapın
Yorumunuz
Diğer Gümrük Haberler