Natwest Market Bankası

Son Güncellenme Tarihi: 14.09.2019 |

Gümrükler Genel Müdürlüğü tarafından Natwest Market bankası hakkında yazı paylaşıldı.

Natwest Market Bankası
Gümrükler Genel Müdürlüğü tarafından Natwest Market bankası hakkında yazı paylaşıldı.

İlgili yazıda 27 Ağustos 2019 tarihli II.Bankacılık ve Düzenleme Denetleme Kurumu’ndan alınan cevabi yazıda, Kurullarının 11 Mayıs 2017 tarih ve 7326 sayılı kararı ile 5411 sayılı Bankacılık Kanununun 20 nci maddesi ve Bankaların İradi Tasfiyeleri Hakkında Yönetmeliğin 5 inci maddesi uyarınca The Royal Bank of Scotland Plc Merkezi Edinburgh İstanbul Merkez Şubesinin (Şube) faaliyetlerine son verilmesine ve iradi tasfiyesine izin verilmesine karar verildiği ifadesi yer aldı.

Şubenin tasfiye sürecine başladığı, ticaret unvanının başına “Tasfiye Halinde” ibaresi eklenerek ticaret siciline tescil edildiği, müteakiben şubenin bağlı bulunduğu genel merkezin unvanının NatWest Markets Plc. olarak değişmesi sebebiyle şubenin unvanının "Tasfiye Halinde Natwest Markets Plc. Merkezi Edinburg İstanbul Merkez Şubesi" olarak değiştirildiği ve bu değişikliğin 17 Mayıs 2018 tarihinde Türkiye Ticaret Sicil Gazetesinde ilan edildiği belirtildi.

Yazının devamında “Kurumlarının “Türkiye’de Faaliyette Bulunan Bankalar” listesinde yer almayan ve tasfiye amacına uygun işlemler dışında faaliyet göstermemesi gereken şubenin tasfiye sürecinin devam ettiği, 31 Ocak 2018 tarihli bağımsız denetim raporuna göre bilançosunda bankacılık faaliyetlerine ilişkin bakiye ve müşteri bilgisinin bulunmadığı ve şubenin tasfiyesi kapsamında yalnızca süren iş davalarının çözümüne ilişkin sürecin tamamlanmasının beklendiği” bildirildi.

Bu çerçevede Natwest Market bankasının yukarıda belirtilen unvanlarına kamu alacağının takibatına yönelik tebligat gönderilmemesi gerektiği belirtildi.

İlgili yazıya ulaşmak için tıklayınız.
Yorumlar
İlk Yorumu Siz Yapın
Yorumunuz
Diğer Gümrük Haberler