OAİB CRM Projesini Tamamladı

Son Güncellenme Tarihi: 8.08.2016 |

OAİB CRM Projesini Tamamladı

OAİB CRM Projesini Tamamladı

OAİB Genel Sekreterliği Microsoft Dynamics CRM işbirliği ile tüm potansiyel ithalatçı bilgisini dijital ortama taşıdı. Bu sistem potansiyel alıcı kitlesi ile sürekli iletişim imkanı sağlıyor.
Küreselleşme özellikle iş dünyasında köklü değişikliklere neden oldu. Ürün odaklı çalışan kurumların neredeyse tamamı, mevcut organizasyonlarını alıcı odaklı yapıya dönüştürmek zorunda kaldı.Günümüz dünyasında herhangi bir ürünün alıcısı web, sosyal ağlar, mobil ve telefon ortamları genelinde kendi koşullarına göre kişiselleştirilmiş hizmet bekliyor. Bu durum ihracat dünyası için de geçerli. 

Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği CRM projesi ile tüm yurt dışı etkinliklerinde temas ettiği ithalatçı firma bilgilerini dijital ortama aktardı. Bu sistem ile ithalatçı firmanın iletişim bilgilerine erişilebildiği gibi, ilgi alanındaki ürünler de kayıt altına alınabiliyor. İthalatçı firmalar ile bu sistem üzerinden iletişim kurularak , ülkesinde düzenlenecek olan fuar, ticaret heyeti, basın toplantısı, firma ziyaretleri gibi etkinliklerden haberdar edilebiliyor. Ayrıca sistem aracılığı ile Türkiye’den ihracat yapılabilmesini kolaylaştıran yeni hizmet ve fırsatlar hakkında da bilgi veriliyor.

Kaynak: OAİB

Etiketler
Yorumlar
İlk Yorumu Siz Yapın
Yorumunuz
Diğer Gümrük Haberler