Rusya Federasyonu İhracatçı Firmalar Eylül Listesi ve Aralık Liste Güncellemesi

Son Güncellenme Tarihi: 26.10.2016 |

Rusya Federasyonu İhracatçı Firmalar Eylül Listesi ve Aralık Liste Güncellemesi

Rusya Federasyonu İhracatçı Firmalar Eylül Listesi ve Aralık Liste Güncellemesi

T.C. Ekonomi Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğünden alınan bir yazıda özetle; Türkiye'nin Rusya Federasyonu'na bitkisel ürün ihracatına ilişkin olarak 4 Ağustos 2014 tarihinde Türkiye ve Rusya arasında imzalanan Protokol hükümleri uyarınca, anılan ülkeye taze meyve ve sebze ile kuru gıda ürünleri ihracatı yapmaya mezun firmaları içeren ilgili listelerin T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı (GTHB) tarafından tanzim edilerek Rusya tarafına iletildiği belirtildi. 

Anılan yazı ilişiğinde, GTHB tarafından 2016 Yılı Eylül ayı itibariyle güncellenerek T.C. Ekonomi Bakanlığı'na iletilen 633 firmadan müteşekkil "Rusya Federasyonuna Bitki Sağlığı Açısından Yüksek Risk Taşıyan Ürünleri İhraç Edecek Türk Firmalar Listesi” ile başvurusu reddedilen firmalar listesine (EK-1) yer verilmiştir.

Bu kapsamda, 2016 yılı Aralık ayı güncellemesi için listeye girme talebinde bulunacak olan İstanbul Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği üyesi firmaların, T.C. Ekonomi Bakanlığı'na iletilmek üzere, başvurularını anılan prosedüre uygun (EK-2)biçimde ve başvuru evraklarını eksiksiz olarak en geç 29 Kasım 2016 Salı günü mesai bitimine kadar Genel Sekreterliğimize intikal ettirmeleri gerekmektedir.

EK- 1 : Rusya Federasyonuna Bitki Sağlığı Açısından Yüksek Risk Taşıyan Ürünleri İhraç Edecek Türk Firmalar Listesi (15 sayfa)

EK- 2 : Rusya Federasyonu Bitkisel Gıda Ürünleri İhracatçı Firma Listesine Dâhil Olmak İsteyen Firmaların İzlemesi Gereken Prosedür (3 sayfa)

İlgili Dosyalar

İndir İndir

Etiketler
Yorumlar
İlk Yorumu Siz Yapın
Yorumunuz
Diğer Gümrük Haberler