Rusya: Türkiye'den Sebze Meyve Sevkiyatının Tarihi Ankara'ya Bağlı

Son Güncellenme Tarihi: 4.11.2016 |

Rusya: Türkiye'den Sebze Meyve Sevkiyatının Tarihi Ankara'ya Bağlı

Rusya: Türkiye'den Sebze Meyve Sevkiyatının Tarihi Ankara'ya Bağlı

Rusya Tarım Ürünleri Denetim Ajansı (Rosselhoznadzor) Başkanı Sergey Dankvert, Türkiye'den sebze meyve sevkiyatına ne zaman başlanacağının Ankara'ya bağlı olduğunu söyledi.

Akdeniz Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği Başkanı: Rusya bizim için önemli bir pazar Rosselhoznadzor Başkanı Dankvert, Rusya-Arjantin Hükümetlerarası Komisyonu toplantısı çerçevesinde gazetecilere bilgi verdi. SPUTNİK Rus tarım denetçileri: Türk narenciye ürünlerinin sevkiyatına henüz izin vermedik Dankvert şunları söyledi: "Türk meslektaşlarımızın hangi firmaların Rusya'nın taleplerini uyabildiğini göstermesi gerekiyor. Sevkiyatın ne zaman başlayacağı buna bağlı. Biz büyük üreticilerin sertifikasyonu üzerinden ilerlemeyi teklif ettik. Zira deneyimlerimiz sektörde çok fazla aktör olduğunda düzenleme yapılmasının mümkün olmadığını gösterdi. Binlerce çiftçi ürünlerini veriyor. Böyle olduğu zaman da ürünlerdeki zararlı unsurların kaynağını bulamıyoruz. Bu kez farklı bir yöntem deneyip büyük üreticileri alacağız. Zira bu üreticiler kalite garantisi verebiliyor ve biz de bunu kontrol edebiliyoruz."  

Rosselhoznadzor yetkililerinin Türkiye'ye bir haftalık bir ziyaret gerçekleştireceğini aktaran Dankvert "Yetkililer orada çalışmalar gerçekleşecek ve elimizde bir sonuç olacak. Çalışmaları hızla gerçekleştirmeye çalışıyoruz" dedi.

Kaynak: tr.sputniknews.com / https://tr.sputniknews.com/ekonomi/201611031025615447-rosselhoznadzor-meyve-sebze-turkiye/

Etiketler
Yorumlar
İlk Yorumu Siz Yapın
Yorumunuz
Diğer Gümrük Haberler