Rusya'ya İhracat İçin Denetimcilerin Onayı Gerekiyor

Son Güncellenme Tarihi: 1.11.2016 |

Rusya'ya İhracat İçin Denetimcilerin Onayı Gerekiyor

Rusya'ya İhracat İçin Denetimcilerin Onayı Gerekiyor

Rus tarım ürünleri denetim ajansı Rosselhoznadzor Başkan Yardımcısı Aleksey Alekseyenko, Türkiye’den narenciye ürünlerinin sevkiyatına henüz izin verilmediğini ama sevkiyatın yakın zamanda başlayacağını belirtti. Rus tarım denetçileri gelecek hafta Türkiye'ye geliyor Alekseyenko, Türk narenciye ürünleri firmalarına sevkiyatına henüz izin vermediklerini, Rus bir heyetin bu hafta denetim gerçekleştireceği ve bu denetim doğrultusunda bir karar alınacağını söyledi. Sevkiyatın başlangıcına yönelik net bir tarih vermeyen Alekseyenko “Henüz resmi olarak sevkiyat başlamadı. Bu haftadan itibaren uzmanlarımız çalışmalarını başlatacak, tüm bunların hızlı olacağını düşünüyorum. Konuşulduğu gibi narenciye ürünleri sevkiyatı ilk olarak açılacak” dedi.

'TÜRKİYE NARENCİYE SEVKİYATINA BAŞLADI'

Öte yandan Akdeniz Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği Başkanı Ali Kavak da Moskova’daki bir basın toplantısında Türkiye’nin Rusya’ya narenciye sevkiyatına başladığını söyledi. İlk partinin gönderiminin yapıldığını belirten Kavak, marketlerde Türk narenciyelerinin görülebileceğini ifade etti.

Kaynak: tr.sputniknews. com / https://tr.sputniknews.com/ekonomi/201611011025579952-rus-tarim-denetci-turk-narenciye-sevkiyat/

Etiketler
Yorumlar
İlk Yorumu Siz Yapın
Yorumunuz
Diğer Gümrük Haberler