Scania yöneticileri Ankara Lojstik Üssü'nde

Son Güncellenme Tarihi: 27.10.2016 |

Scania yöneticileri Ankara Lojstik Üssü'nde

Scania yöneticileri Ankara Lojstik Üssü'nde

Scania, sürdürülebilir taşımacılığa geçişi kolaylaştırmak için çözümler üretmeye devam ediyor. Scania ağır vasıta sektörünün en önemli iş kollarından biri olan taşımacılığı daha da büyütebilmek amacı ile iş ortakları ile bir araya geliyor.

Ankara Lojistik Üssü’nde gerçekleşen toplantıya Kazan Lojistik Üssü Nakliyeciler Derneği Başkanı İsmet Beyazkılıç ve Doğuş Otomotiv Scania Genel Müdürü İlhami Eksin ile Ankara lojistik üssü yönetim kurulu üyeleri Ali İhsan Özdemir ve Bülent Kocabaş, İşletme Genel Müdürü Sahin Kantürk, Scania Çalışkan Grup Koordinatörü Ahmet Yaman, Scania Satış Müdürü Tunç Gömeçli, Scania Servis Müdürü Bayazıt Canbulat, Scania Yedek Parça yöneticisi Emre Bayral, Scania Satış Bölge yöneticisi Volkan Kahya, Scania Servis Bölge yöneticisi Ali Çalımlı ve diğer firma yöneticileri katıldı.

Kazan Lojistik Üssü Nakliyeciler Derneği Başkanı İsmet Beyazkılıç konuşmasında “Lojistik Üssünü kurmaktaki amacımız, Ankara kenti içerisinde dağınık olarak yer alan depo, antrepo, tır-kamyon park alanları ve destek birimlerini organize ederek tek bir yerleşkede bir arada olmalarını sağlamaktır. Yerleşim alanının Ankara çevre yolunda seçilmesi ile amaçlanan Uluslararası ve Yurtiçi nakliye araçlarının kent merkezine girmeden ulaşımlarını rahatça sağlamalarıdır. Böylelikle kentin ana aksları bu araçların verdikleri ekstra yük ve yoğunlukları ortadan kaldırdı. Tüm bunlara ek olarak Ankara üzerinden geçiş yapan tüm ağır vasıta kullanıcıları içinde konforlu bir tesis tasarlamış olduk” dedi.

“Lojistik, geleceğin en önemli sektörlerinden bir tanesi olacak”

Doğuş Otomotiv Scania Genel Müdürü İlhami Eksin sözlerine, böyle bir tesisin kurulumda emeği geçen herkese teşekkür ederek başladı ve “ Scania olarak nakliye sektöründeki iş ortaklarımıza destek sağlamaktan mutluluk duyuyoruz. Sayın başkan ile bugün bir araya gelerek birlikte ağır vasıta sektörüne nasıl daha fazla katkı sağlayabiliriz diye fikir alışverişinde bulunduk. Scania markası olarak Ankara Lojistik üssünün gelişimine katkı sağlayacak tüm teknolojik projelere destek vermek istiyoruz“ dedi. Eksin ayrıca globalleşen dünyada ürün sevkiyatının artması ile yurt içi ve uluslararası nakliye sektörünün daha da büyüyeceğini belirtti.

Ankara Lojistik Üssü

700.000 m2 alanda konumlanan, alt ve üst yapısıyla lojistik sektörünün tüm ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde inşa edilen Ankara Lojistik Üssü, Ankara’nın Kahramankazan ilçesinde kurulu çok yaratıcı bir girişimdir.

Üs içerisinde Gümrüklü Antrepo Hizmetleri, Genel Depolama Hizmetleri, Tır-Kamyon Park Alanları, Konteynır Stok Alanları, Tamir Bakım Hizmetleri, Akaryakıt Satış Hizmetleri gibi alanların yanı sıra Restoran – Kafeteryalar, Otel, Bankalar, Market, Hamam, mescit gibi günlük ihtiyaçların karşılandığı alanlarda yer almaktadır.

Scania pazara sunmuş olduğu ağır yük taşımacılığından uzun yol taşımacılığına kadar tüm projelere uygun üçüncü nesil Euro 6’ları ile pazardaki yerini daha da üst seviyelere çıkarmayı hedefliyor. Scania Satış ve satış sonrasındaki müşteri odaklı hizmet anlayışı ile sürdürülebilir taşımacılıkla iş ortaklarının her zaman yanında.

Etiketler
Yorumlar
İlk Yorumu Siz Yapın
Yorumunuz
Diğer Gümrük Haberler