Serbest Ticaret Anlaşması Ticareti Arttıracak

Son Güncellenme Tarihi: 2.09.2019 |

Türkiye ile Özbekistan arasındaki ticaretin artması, yatırım imkanlarının güçlenmesi için iki ülke tarafları bir araya geldi.

Serbest Ticaret Anlaşması Ticareti Arttıracak
Türkiye ile Özbekistan arasındaki ticaretin artması, yatırım imkanlarının güçlenmesi için iki ülke tarafları bir araya geldi.


Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası ve Özbekistan Büyükelçiliği işbirliği ile SATSO Meclis Salonunda 'Özbekistan Yatırım İmkanları' konulu bir toplantı gerçekleştirildi.

Toplantıya Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, Özbekistan Ankara Büyükelçiliği'nden Ticaret Müşaviri Azizbek Z. Salahaddinov, Büyükelçi Danışmanı Abdumalik Tuyçibayev ve Türkiye Özbekistan Gönüllüleri Derneği Başkanı Mustafa Araç katılım gösterdi.“STA Ticarete Önemli Katkılar Sunacak”
Altuğ konuşmasında, "Bizler Özbekistan'ı kardeş ülke olarak görüyoruz. Tüm Özbekistanlıların bağımsızlık gününü kutluyorum. Bildiğimiz üzere Türkiye ile Özbekistan arasında serbest ticaret anlaşması imzalandı ve bu da iki ülkeye ciddi katkılar sunacaktır. Şehrimiz ve ülkemiz gelişen bir konumda. SATSO olarak amacımız, şehrimizin ihracat kapasitesini sürekli artırmaktır. Sakarya Türkiye'nin ihracatçı illeri arasında ihracat rakamları ile ilk 7 il arasındadır. Bizler 400 olan ihracatçı firma sayımızı çalışmalarımızla en kısa sürede 1000 firmaya çıkarmak istiyoruz ve illerin ihracat sıralamasında ilk 5 il arasına girmeyi hedefliyoruz. Özbekistan ile ikili ilişkilerimizi çok daha iyi yerlere getirmek ve ekonomik anlamda işbirliklerinin ile her iki ülkeye de katkı sağlamasını umuyoruz.” ifadelerini kullandı.

Yorumlar
İlk Yorumu Siz Yapın
Yorumunuz
Diğer Dış Ticaret Haberleri