Sınır Ticaret Merkezleri Oluşturmak İstiyoruz

Son Güncellenme Tarihi: 29.07.2016 |

Sınır Ticaret Merkezleri Oluşturmak İstiyoruz

Sınır Ticaret Merkezleri Oluşturmak İstiyoruz

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Hatay'da bir otelde sivil toplum örgütleriyle bir araya geldiği "Hatay İli Değerlendirme Toplantısı"da yaptığı konuşmada, 15 Temmuz akşamı Türkiye'de ciddi bir darbe teşebbüsünde bulunulduğunu hatırlattı.

Hatay'ın sınır kenti olduğunu, bu anlamda önem taşıdığını ifade eden Tüfenkci, kısa zamanda bakanlıklarının çalışmalarını bitirip, sınır ticaret merkezleri oluşturmak istediklerini dile getirdi.

Öncekilerden daha farklı, biraz daha özel sektörün yönettiği, planlaması, programıyla kentin esnafının da faydalanabileceği merkezler oluşturmak istediklerini belirten Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, "Biz, dostlarımızın sayısını arttırmak, düşmanlarımızı da azaltmak istiyoruz. Bununla ilgili atılan adımları da görüyorsunuz. İnşallah komşumuz Suriye'deki gelişmelerle paralel bizlerin de bu noktada bu gerginliğin uzun süre gitmeyeceğini biliyoruz. Bunun için kentimizin hazırlığını, bu noktadaki çalışmalarımızı bunu da gözeterek yapmış oluyoruz." diye konuştu.

Hatay Valisi Ercan Topaca da ülkenin hassa süreçten geçtiğini, 15 Temmuz'da yaşanan hain saldırının yaralarını hep birlikte sarmaya çalıştıklarını söyledi.

Bu girişimin, herkesin hayatını olumsuz etkilendiğini ifade eden Topaca, bunların üstesinden gelineceğini kaydetti.

Kaynak: Habertürk

Etiketler
Yorumlar
İlk Yorumu Siz Yapın
Yorumunuz
Diğer Gümrük Haberler