Son Tarih 12 Ağustos

Son Güncellenme Tarihi: 10.08.2016 |

Son Tarih 12 Ağustos

Son Tarih 12 Ağustos

İstanbul Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü tarafından Gümrük Yönetmeliği’nin 563'üncü maddesinin 6'ncı fıkrasıyla belirlenen, Gümrük Müşavirlik Şirketlerinin ortaklık ve yönetim yapılarında gümrük müşaviri ve gümrük müşavir yardımcıları dışındaki kişilerin yer alamayacağı konusuna ilişkin yapılan düzenlemeyle ilgili olarak son tarihin 12 Ağustos olduğu bildirildi.

22 Ocak 29601 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren gümrük yönetmeliğinde değişiklik yapılmasına dair yönetmeliğin 18'inci maddesiyle Gümrük Yönetmeliği’nin 563'üncü maddesinin 6'ncı fıkrasının sonuna yapılan eklemeyle gümrük müşavirleri ve gümrük müşavir yardımcıları dışında kalan kişilerin gümrük müşavirlik şirketlerine ortak olamayacakları, yönetim  organlarında yer alamayacakları, şirketi temsil ve ilzama yetkili kılınamayacakları belirtilmişti.

Söz konusu düzenlemenin hayata geçirilebilmesi ve düzenlemede yer alan durumda olan gümrük müşavirlik şirketlerinin zor durumda kalmaması için 6 aylık bir süre tanınmıştı.

İstanbul Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü tarafından İstanbul Gümrük Müşavirlikleri Derneği’ne yapılan bildirimde 6 aylık sürenin 12 Ağustos 2016 tarihinde dolduğu bildirildi. Tanınan sürede yönetim organlarında değişiklik yapan gümrük müşavirlik şirketlerinin liste halinde 19 Ağustos tarihine kadar İstanbul Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü’ne bildirilmesi istendi.

Gümrük TV

Etiketler
Yorumlar
İlk Yorumu Siz Yapın
Yorumunuz
Diğer Gümrük Haberler