Tayland, Türkiye İle STA Onayını Verdi

Son Güncellenme Tarihi: 14.01.2020 |

İsrail, Mısır, Makedonya, Tunus, Güney Kore, Malezya gibi 20 farklı ülke ile Serbest Ticaret Anlaşması (STA) imzalayan Türkiye şimdi de Tayland ile görüşmeleri sonuçlandırmak üzere…

Tayland, Türkiye İle STA Onayını Verdi
Güney Doğu Asya’nın en hızlı büyüyen ekonomilerinden biri olan Tayland ile Türkiye arasında STA, bu yılın ortalarında yürürlüğe girecek.


Türkiye, şu anda aralarında İsrail, Mısır, Makedonya, Tunus, Güney Kore, Malezya gibi 20 farklı ülke ile Serbest Ticaret Anlaşması (STA) imzalamış durumda. Görüşmeleri devam eden STA’ların sayısı ise 17.

Kimi 10 yılı aşkın süredir devam eden bu görüşmelerin yapıldığı ülkeler listesinde Ukrayna, Pakistan, Japonya, Endonezya gibi Asya, Peru, Kolombiya, Meksika gibi Amerika, Cibuti, Kongo gibi Afrika ülkeleri var. En hızlı yol alınan ülke ise Tayland. Güney Doğu Asya’nın en hızlı büyüyen ekonomilerinden biri olan Tayland ile Türkiye arasında STA, bu yılın ortalarında yürürlüğe girecek.
2 Ocak’ta serbest ticaret görüşmeleri için toplanan Tayland hükümeti, Türkiye ile yapılacak olan anlaşma için gereken onayı verdi.


Tayland Hükümeti Sözcüsü Rachada Dhanadirek, yaptığı açıklamada Türkiye ile yapılan görüşmelerin sona geldiğini, kabinenin Tayland Ticaret Bakanlığı'nın STA imzalama teklifini onayladığını söyledi.

dunya.com
Yorumlar
İlk Yorumu Siz Yapın
Yorumunuz
Diğer Dış Ticaret Haberleri