Tek Ticari Sınır Kapısında İhracat ve İthalata Yasak

Son Güncellenme Tarihi: 11.07.2018 |

İsrail'in Gazze sınırındaki Kerm Ebu Salim Sınır Kapısın'daki ithalat ve ihracat işlemlerini askıya alması, Birleşmiş Milletler tarafından endişe verici bulunarak, İsrail kararın kaldırılması için çağrı yapıldı.

Tek Ticari Sınır Kapısında İhracat ve İthalata Yasak
İsrail'in Gazze sınırındaki  Kerm Ebu Salim Sınır Kapısın'daki ithalat ve ihracat işlemlerini askıya alması, Birleşmiş Milletler  tarafından endişe verici bulunurak, İsrail kararın kaldırılması için çağrı yapıldı. 

Birleşmiş Milletler (BM) Ortadoğu Barış Süreci Özel Koordinatörü Nickolay Mladenov tarafından yapılan yazılı açıklamada, İsrail'in aldığı kararın sonuçlarının endişe verici olacağı belirtilerek, İsrail'i verdiği karardan vazgeçmeye çağırdı. 

ihracat ile ilgili görsel sonucu

Gazze'nin Dünyaya Açılan Ticari Tek Sınır Kapısı

İsrail, Gazze'nin dünyaya açılan tek ticari sınır kapısı Kerm Ebu Salim'den ihracatın durdurulduğu, ithalata ise yeni sınırlamalar getirildiği bildirilmişti. 


gazze israil sınır ile ilgili görsel sonucu

İhracat Yasak, İthalat ise Kısıtlı

İsrail'den Filistin'e ilettiği tebliğde, ihracatın durdurulduğu belirtilirken, akaryakıt, gıda maddeleri, tıbbi malzemeler, canlı büyükbaş hayvan, yem ve saman girişine izin verileceği belirtilmişti. 

Kaynak: AA
Yorumlar
İlk Yorumu Siz Yapın
Yorumunuz
Diğer Gümrük Haberler