Tekirdağ Gümrüğünden LÖSEV’e Destek

Son Güncellenme Tarihi: 27.01.2018 |

Tekirdağ Gümrüğünden LÖSEV’e Destek

Tekirdağ Gümrüğünden LÖSEV’e Destek
Batı Marmara Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğüne Bağlı Tekirdağ Gümrük Müdürlüğü tarafından 26 Ocak Gümrük Günü dolayısıyla Lösev’in de 20 yıl kuruluş yıl dönümü kapsamında ortaklaşa yardım kampanyası yapıldı.

Kampanya çerçevesinde Tekirdağ Gümrük Müdürlüğünde Teşekkür programı yapıldı.
Programa LÖSEV Marmara Bölge Koordinatörü Zuhal Ön le birlikte Tekirdağ LÖSEV temsilci Sebahat Tekova da katıldılar.
Tekirdağ Gümrük Müdürü Bekir Sıtkı Özçelik programda yaptığı konuşmada ; 26 Ocak Dünya Gümrük Günü etkinlikleri çerçevesinde LÖSEV Marmara Bölge Koordinatörü Sn. Zuhal Ön Tekirdağ Gümrük Müdürlüğünü ziyaretlerinde Batı Marmara Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Abdullah Özgür’ün katılımında, gümrük olarak verdikleri hizmetler ve Dünya Gümrük Günü anlamıyla ilgili bilgiler erdikten sonra, LÖSEV kampanyası destekçilerinden TÜRK HAVA YOLLARI – OPET , Havacılık Yakıtlar A.Ş. adına Serdar Güler, KALE Maden Sanayi ve Tic. A.Ş. adına Barış Kale, Ulaş Gıda Un Tekstil, Nakliye Tic.ve San. A.Ş. adına Afşin Kaşıkçı, Turhan Doğrusöz adına Tolga Alikaya, Evren Besicilik San. Tic. A.Ş. sahibi Ahmet Yörük ve bu süreçte kampanyaya önemli desteği olan GÜR Gümrük Müşavirliği Yusuf Nurettin Yalçın ve kendileri nezdinde tüm kampanya katılımcılarına bu anlamları katkı ve duyarlılıkları için teşekkür ederim.
Bu günü kutlama etkinlikleri içinde yer alan sosyal sorumluluk kampanyası kapsamında müdürlük personeli ve kampanyaya katılan Tekirdağ Gümrük Müdürlüğün den hizmet alan firmaların yaptıkları bağış dekontlarını LÖSEV Marmara Bölge Temsilcisi Zuhal Ön’e teslim ediyorum.dedi.

LÖSEV Marmara Bölge Koordinatör’ü Zuhal Ön yaptığı konuşmada; Lösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV), ilk kez 1998 yılında kuruldu. Lösemili çocukları tedavi amacıyla SSK Ankara Çocuk Hastanesine yatırdığımız ilk günlerdi… Hastane yönetiminden çocukların odaları için küçük bir televizyon talebine aldığımız olumsuz yanıt sonrasında o hastanede çalışan doktorlar, hemşireler ve personel, aramızda para toplayarak küçük bir televizyon aldık. İlk zamanlarda bir çocuğumuzun yol parasını ya da okul ihtiyacını karşılamak bizler için büyük sorundu. Ancak günler geçtikçe büyüdük, güçlendik; projeler geliştirdik, hedeflerimizi büyüttük. Çocuklarımızın her türlü ihtiyaçlarını karşılamak için dürüstçe ve tüm enerjimizle çalıştık.

24 Eylül 2000 tarihinde Türkiye’nin ilk ve tek Lösemili Çocuklar Hastanesi LÖSANTE’yi hizmete açmış olan Vakfımız; bugüne kadar binlerce lösemili çocuk ve ailesini yaşama bağlamış, Türkiye’nin ilk LÖSEV – Lösemili Çocuklar Okulu’nu açmış, Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da Pediatrik Hematoloji Servislerine destek vererek köklü çözümler yaratmayı, toplumsal ve kalıcı hizmetler vermeyi sürdürmüştür.

Bugün onlarca çalışanı, binlerce lösemili çocuk ve aileleri, binlerce gönüllü üyesiyle kocaman bir aileyiz.
Bu yıl LÖSEV’in 20. kuruluş yılı bu sebeple binlerce çocuğumuz adına destek veren herkese teşekkür ediyorum.dedi.

Programa Batı Marmara Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Abdullah Özgür, Bölge Müdür Yardımcısı Mahmut Muhtar Koç, Tekirdağ Gümrük Müdürü Bekir Sıtkı Özçelik, Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürü İsmail Şali, Gümrük Müdür Yardımcıları Serdar Memiş, Serkan Tarhan, Bölge Amiri Metin Orakçı, Gümrük Müdür Yardımcı Vekili Aylin Arıca katıldılar.

Kaynak: https://www.tekirdagyenihaber.com/tekirdag-gumrugunden-loseve-destek/ 
Yorumlar
İlk Yorumu Siz Yapın
Yorumunuz
Diğer Gümrük Haberler