Ticaretin Kolaylaştırılması Değerlendirme ve İşbirliği Toplantısı

Son Güncellenme Tarihi: 6.12.2018 |

Doğu Akdeniz Gümrük ve Ticaret Bölgesi'nde "Ticaretin Kolaylaştırılması Amacıyla Değerlendirme ve İşbirliği Toplantısı" yapıldı.

Ticaretin Kolaylaştırılması Değerlendirme ve İşbirliği Toplantısı
Doğu Akdeniz Gümrük ve Ticaret Bölgesi'nde "Ticaretin Kolaylaştırılması Amacıyla Değerlendirme ve İşbirliği Toplantısı" yapıldı. 


Dünya Ticaret Örgütüne üye 164 ülkenin 112’si tarafından imzalanarak 22 Şubat 2017 tarihinde yürürlüğe konulan Ticaretin Kolaylaştırılması Anlaşması kapsamında Doğu Akdeniz Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğünce 5 Aralık 2018 tarihinde İskenderun Tasfiye İşletme Müdürlüğünün toplantı salonunda “Ticaretin Kolaylaştırılması Amacıyla Değerlendirme ve İşbirliği Toplantısı” düzenlendi. 


Toplantıda, Vali Yardımcısı Sayın Erol ÖZKAN, Cilvegözü Sınır Mülki İdare Amiri Reyhanlı Kaymakamı Fatih ÇOBANOĞLU, kamu kurum ve kuruluşları Müdürleri ile bölgemizin değerli iş adamları ve özel sektör temsilcileri katılım sağladı. 

“Ticaretin Kolaylaştırılması Türkiye Stratejisi ve Beş Yıllık Eylem Planı”nın sunulduğu toplantıda Doğu Akdeniz Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü hakkında Bölge Müdürü V. Ali AYGÜN tarafından kısaca bilgi verilmiş, hızlı-kolay-güvenli bir gümrük oluşturmak için yapılan işlemlerden bahsedildi. Ardından gündeme alınmak istenilen konulara değinilerek katılımcılardan gelen sorular cevaplandırılmış ve gümrük işlemlerinde prosedürlerin azaltılmasına yönelik diğer kamu kurumları ile işbirliğinin artırılması vurgusu yapıldı. 

Yorumlar
İlk Yorumu Siz Yapın
Yorumunuz
Diğer Gümrük Haberler