TÜİK'den, UND'ye Taşıma İstatistikleri Ziyareti

Son Güncellenme Tarihi: 29.12.2017 |

TÜİK'den, UND'ye Taşıma İstatistikleri Ziyareti

TÜİK'den, UND'ye Taşıma İstatistikleri Ziyareti
Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Çevre, Enerji ve Ulaştırma İstatistikleri Dairesi yetkilileri UND'yi ziyaret etti. Sektör temsilcilerinin de yer aldığı TÜİK ile yapılan toplantıda, ülkemizdeki yük taşımacılığına ilişkin veri eksikliklerinin giderilmesi ve karayolu yük taşımacılığı istatistiklerinin Avrupa standartlarında oluşturulabilmesi amacıyla yürütülen proje kapsamındaki çalışmalar paylaşıldı.

Toplantıda, TÜİK tarafından üzerinde çalışılan projede kapsamında ihtiyaç duyulan, karayolu yük taşımacılığına ilişkin performansın tespiti, değişimlerin analizi ve geleceğe yönelik politikaların oluşturulması; yüklerin taşınacağı en hızlı, en ucuz ve güvenli taşıma sistemlerinin belirlenmesi ve bunlara bağlı olarak fayda maliyet analizlerinin yapılabilmesi noktasında görüş alış verişinde bulunuldu.

Avrupa Birliğinin İstatistik Kurumu Eurostat standartlarında oluşturulması planlanan ve ülkemizin Uluslararası Karayolu Yük İstatistiklerinin üretilebilmesi noktasında Dernek ve sektör temsilcilerimizin görüşleri TÜİK yetkilileri ile paylaşıldı.

Kaynak :UND
Yorumlar
İlk Yorumu Siz Yapın
Yorumunuz
Diğer Gümrük Haberler