Türk Vatandaşlarına İran Sınırından Kontrollü Giriş

Son Güncellenme Tarihi: 26.02.2020 |

İran'dan sadece Türk vatandaşlarının ve araçlarının Türkiye'ye girişlerinin başlatılacağı bildirildi.

Türk Vatandaşlarına İran Sınırından Kontrollü Giriş
Korona virüsü salgını nedeniyle İran ile Türkiye arasında kara ve demir yolu geçişlerine imkan veren Ağrı/Gürbulak, Van/Kapıköy, Hakkari/Esendere, Iğdır/Dilucu kara hudut kapıları ile Van/Kapıköy demir yolu hudut kapısı geçici süreyle giriş-çıkışlara kapatılmıştı. Sınır Kapısındaki bütün kapalı ve açık alanlar virüse karşı dezenfekte edildi. Gümrük personeli ise işlemleri plastik eldiven ve maske takarak gerçekleştiriyor.


Gürbulak, Kapıköy ve Esendere sınır kapılarında şu an sağlık kontrolleri için karantina alanları (sahra hastaneleri) kuruluyor. Gün içerisinde sahra hastanelerinin kurulumlarının tamamlanacağı ve İran'dan sadece Türk vatandaşlarının ve araçlarının Türkiye'ye girişlerinin başlatılacağı bildirildi.


Türk vatandaşlarının ülkeye girişlerinin başlaması ile birlikte, sürücüler 14 gün süreyle karantinaya alınacak. Bu bölgede araçlar ve sürücülere ait kıymetli eşyalarının teslim alınacağı, Türkiye'ye giriş yapacak olan araçlar için yedek sürücülerin vekaletname ile birlikte yönlendirilmeleri gerektiği ifade edildi.
Yorumlar
İlk Yorumu Siz Yapın
Yorumunuz
Diğer Gümrük Haberler