Türk Yatırımcı Bulgaristan’ın Şumnu Şehrinde 100 Kişilik İstihdam Yaratacak

Son Güncellenme Tarihi: 20.10.2016 |

Türk Yatırımcı Bulgaristan’ın Şumnu Şehrinde 100 Kişilik İstihdam Yaratacak

Türk Yatırımcı Bulgaristan’ın Şumnu Şehrinde 100 Kişilik İstihdam Yaratacak

Dev Türk şirketi Sarkuysan Şumnu’da yatırım yapacak. Bu açıklama Genel Müdür Sevgür Arslanpay tarafından Bulgar gazeteciler önünde yapıldı.

Şumnu medya temsilcilerinden oluşan bir grup, Bulgar-Türk Ticaret ve Sanayi Odası (BULTİŞAD) tarafından organize edilerek Gebze, Darıca’daki Sarkuysan üretim tesislerini ziyaret etti ve yatırım hakkında bilgi edindi. Genel Müdür Sevgür Arslanpay, Pirdop’tan alınacak işlenmiş bakırın Şumnu’da soğuk çekim işleminin yapılacağını ve ekonominin farklı kollarında kullanılacak mamuller olarak üretileceğini aktardı.

Sarkuysan fabrikası Alkomet fabrikasının yakınlarında, 70 dönümlük alan üzerinde kurulacak olup, tesiste 100 kişinin istihdam edilmesi öngörülüyor. Genel Müdür Sevgür Arslanpay, ABD’de de iki fabrikaya sahip olan Sarkuysan hakkında bilgi verirken, ekolojik normlar ve sosyal çalışmalara da değindi. Görüşmeye katılanlar arasında Bulgaristan İstanbul Başkonsolosu Angel Angelov, Ticari Ataşeler Toşko Tomov ve İvaylo Stanev, BULTİŞAD Başkanı Fikret İnce, belediye meclis üyeleri Menent Şukrieva, Ventsislav Venkov ve Dimitır Aleksandrov ve BULTİŞAD Denetim Kurulu Başkanı Noter Asya Asenova yer aldı.. Heyet, fabrikayı gezdikten sonra üretim sürecinin farklı aşamaları hakkında bilgi edindi.

Kaynak: tr.bgtrchamber.com

Etiketler
Yorumlar
İlk Yorumu Siz Yapın
Yorumunuz
Diğer Gümrük Haberler