Türkiye ile Romanya İş ve Yatırım Forumu Hakkında

Son Güncellenme Tarihi: 17.04.2019 |

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ve Romanya İş Ortamı, Ticaret ve Girişimcilik Bakanı Stefan Radu Oprea'nın katılımıyla Türkiye ile Romanya Ortak Ekonomik ve Ticaret Komitesi (JETCO) gerçekleştirilecek.

Türkiye ile Romanya İş ve Yatırım Forumu Hakkında
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’ndan alınan bir yazıda; Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ve Romanya İş Ortamı, Ticaret ve Girişimcilik Bakanı Ştefan Radu Oprea’nın katılımlarıyla gerçekleşecek Türkiye ile Romanya Ortak Ekonomik ve Ticaret Komitesi (JETCO) Birinci Dönem Toplantısı vesilesiyle bir araya gelecek.

19 Nisan 2019 tarihinde Renaissace İstanbul Polat Bosphorus Hotel’de Türkiye – Romanya İş ve Yatırım Forumu düzenlenecek.
Yazının devamında; Romanya’da ağır sanayi, otomotiv ve yan sanayi, tekstil, elektrik – elektronik, ağaç işleme, inşaat malzemeleri, tarım, perakendecilik, ulaştırma(otoyollar, demiryolu, havaalanları, kentsel ve sosyal altyapı), turizm, tarım ve hayvancılık, finans, sağlık ve sağlık turizmi, inşaat (konut, alışveriş merkezi, gayrimenkul, otel), tekstil, çelik, çimento, lastik sanayileri ve medya alanlarında yatırım ve işbirliği imkanları bulunduğu ve yeni gelişmekte olan kamu – özel sektör ortaklığı (PPP) modelinde iki ülke iş dünyası arasında işbirliği imkanlarının gelişmesinin beklendiği belirtildi.

Toplantıda ayrıca orta Avrupa’nın coğrafi ve stratejik olarak önemli ülkelerinden birisi olan Romanya’nın önde gelen firma temsilcileri ile ikili görüşme imkanı da bulunacak.

Bahse konu toplantıya katılmak isteyen firmaların 17 Nisan 2019 Çarşamba günü mesai bitimine kayıt formunu doldurmaları gerekiyor.

Kayıt formuna ulaşmak için tıklayınız.

Yorumlar
İlk Yorumu Siz Yapın
Yorumunuz
Diğer Gümrük Haberler