Türkiye Tasarım Haftası Etkinliklerine Gemi ve Yat İhracatçıları Birliği Damgası

Son Güncellenme Tarihi: 24.10.2016 |

Türkiye Tasarım Haftası Etkinliklerine Gemi ve Yat İhracatçıları Birliği Damgası

Türkiye Tasarım Haftası Etkinliklerine Gemi ve Yat İhracatçıları Birliği Damgası

T.C. Ekonomi Bakanlığı ve TİM işbirliği ile bu yıl ilk kez gerçekleştirilen ve 19-23 Ekim tarihleri arasında yapılan Türkiye Tasarım Haftası etkinliklerine  Gemi ve Yat İhracatçıları Birliği damgasını vurdu.

Lütfi Kırdar Kongre Sarayı'nda gerçekleştirilen etkinliklerde, endüstriyel tasarım, moda ve görsel iletişim tasarımı alanlarında öncü olmuş isimlerin deneyimlerini ve trendleri paylaşacağı konuşma ve paneller, uluslararası ve Türk sergiler, tasarımla fark yaratan Turquality firmalarının ürünleri, İhracatçı birliklerinin yarışmalarının finalist sergileri, tasarım ofisleri, tasarım okulları ve tasarıma dair daha pek çok öğe ziyaretçilerle buluştu.

Gemi ve Yat İhracatçıları Birliği tarafından 2015 yılında gerçekleştirilmiş olan IV. Ulusal Gemi ve Yat Tasarım Yarışması'na ait proje paftalarının, tanıtım filmlerinin, geçmiş yarışmalara ait ödül kazanan tasarım maketlerinin ve dizayn&üretimi Türkiye'de gerçekleştirilen nitelikli deniz taşıtlarının maketlerinin sergilendiği Birlik standı, birçok ziyaretçiye ev sahipliği yaptı.

Etkinlikler kapsamında, farklı sektörler tarafından birçok farklı kategoride gerçekleştirilen 21 Tasarım Yarışmasının birincileri arasında en özgün ve yaratıcı tasarımın değerlendirildiği özel bir yarışma da gerçekleştirilmiş olup, IV. Ulusal Gemi ve Yat Tasarım Yarışması'nı birinci olarak tamamlayan Taqua isimli Deniz taksi projesi tüm tasarım yarışmaları arasında birinci olarak, jüri özel ödülü almaya hak kazandı.

IV. Ulusal Gemi ve Yat Tasarım Yarışmasını birinci olarak tamamlayan Gazi Üniversitesi öğrencisi Nurullah Taşkıran ve İstanbul Teknik Üniversitesi öğrencisi Ilgaz Karaarslan'a özel ödülleri  Türkiye İhracatçılar Meclisi Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Mehmet Büyükekşi ve Gemi ve Yat İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Başaran Bayrak tarafından takdim edildi.

Kaynak: İstanbul İhracatçı Birlikleri 

Etiketler
Yorumlar
İlk Yorumu Siz Yapın
Yorumunuz
Diğer Gümrük Haberler