Türkmenistan'da Sanal Fuar Önerisi

Son Güncellenme Tarihi: 15.04.2020 |

Türkmenistan'da, ihracata yönelik mal ve hizmetlerin sanal bir sergisinin oluşturulması ve halı, tekstil ve ticaret sektörlerinin başarılarına yönelik bir fuar organizasyonu ile ilgili çalışmalar hakkında Teklif sunuldu.

Türkmenistan'da Sanal Fuar Önerisi
Ticaret, tekstil, borsa ve özel sektörden sorumlu Bakanlar Kurulu Başkan Yardımcısı Çarı Gılıcov, ihracata yönelik mal ve hizmetlerin sanal bir sergisinin oluşturulması ve bunun yanı sıra Türkmenistan'ın halı, tekstil ve ticaret sektörlerinin başarılarına yönelik bir fuar organizasyonu ile ilgili çalışmalar hakkında ilgili teklifleri sundu.


Günümüzde sanal sergilerin internette yaygınlaştığı, uluslararası iş ilişkilerinin gelişimi, dış ticaret ve ticaretin genişletilmesi için etkili bir mekanizma haline geldiği kaydedildi.

Öneride dijital serginin bir parçası olarak, ileri teknolojiler ve elektronik görüntüler kullanılarak, geniş bir kullanıcı kitlesine işletmeler ve kuruluşlar, mallar ve hizmetler hakkında elektronik veriler sunulacağı belirtildi. Bu format, tüm ilgili kullanıcıların Türkmenistan'da üretilen ve neredeyse sınırsız olan mal çeşitliliği hakkındaki bilgilere erişim de dahil olmak üzere bir dizi avantaj sağlayacağı ifade edildi.

Ticaret ve Sanayi Odası ile koordineli olarak ihracat mallarının sanal sergisinin geliştirilmesi ve çeşitli sektörlerin ve özel sektör temsilcilerinin ürünlerinin tanıtılması öneriliyor.


Bu formatın, katılımcıların finansal, zaman ve iş gücü kaynaklarını önemli ölçüde tasarruf etmelerini sağlayacağı, ayrıca küçük ve orta ölçekli işletmeleri desteklemeye yardımcı olacağı ifade edildi.

Türkmenistan'ın ihracat mallarının sanal sergisi oluşturma projesinden bahseden Devlet Başkanı, ülkenin ticaret ortaklığının coğrafyasını önemli ölçüde genişletmeyi mümkün kılan böyle bir bilgi sunumunun uygunluğunu vurguladı.
Yorumlar
İlk Yorumu Siz Yapın
Yorumunuz
Diğer Dış Ticaret Haberleri