Üçüncü Havalimanı Aksamayacak

Son Güncellenme Tarihi: 25.07.2016 |

Üçüncü Havalimanı Aksamayacak

Üçüncü Havalimanı Aksamayacak

Darbe girişimi, ülke ekonomisine inancını sürdüren iş dünyası temsilcilerinin yatırımlarında herhangi bir değişikliğe yol açmadı.

Darbe girişimi, ülke ekonomisine inancını sürdüren iş dünyası temsilcilerinin yatırımlarında herhangi bir değişikliğe yol açmadı. Darbe girişiminin ekonomiyi olumsuz etkilemesini beklemediklerini ifade eden iş adamları, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasının (TCMB) aldığı önlemlerden memnuniyetini de dile getirdi. İstanbul 3. Havalimanı dahil Türkiye’nin vizyon projeleri hız kesmeden yükseliyor. Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir, Başbakan Yardımcıları Mehmet Şimşek ve Nurettin Canikli’nin yaptığı konuşmalar ile Merkez Bankası, Türkiye Bankalar Birliği ve Borsa İstanbul gibi ekonomi alanındaki önemli kurumların aldığı tedbirlerin iş adamlarını çok rahatlattığını söyledi.

‘YERİNDE KARARLAR'

İş dünyası olarak, alınan tedbirler nedeniyle ilgililere teşekkür ettiklerini belirten Özdemir, “Aslında dünkü toplantılarda alınan kararlar çok olumluydu. Hepimizin endişe ile beklediği ‘acaba ne olur? ’ sorusunun cevabı dün (önceki gün) verildi. Bu sayede piyasalar, 15 Temmuz Cuma gününe yakın bir rakamdan açıldı. Küçük bir düşüş yaşandı” şeklinde konuştu. Özdemir, Türkiye ekonomisinden hiçbir zaman tereddüt etmediklerini vurgulayarak, şunları kaydetti: “Dün bile yatırımlarımız nedir, ne oluyor, onun değerlendirmesini yaptık. Ülkenin birlik ve beraberliğinden hiçbir endişemiz olmadı. Ancak bu olay çok büyük üzüntü verdi. Darbe girişimine karşı büyük birlik gösterilmesi bizi haksız çıkarmadı. İnanın, dün bile yatırımlarla ilgili çalışmalarımız devam etti. Hiç durmadık. Ülkemize, Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza, bakanlarımıza çok güveniyoruz. Bu zor günde dahi basiretli toplantılar yapıldı. Çok güzel ve yerinde kararlar alındı. Hem iç hem de dış piyasa rahatladı.”

İSTANBUL 3. HAVALİMANI ŞUBAT 2018 ’DE HİZMETTE

Nihat Özdemir, aynı zamanda Cumhuriyet tarihinin en büyük projesi olan İstanbul 3. Havalimanı’nın inşaatını gerçekleştiren IGA Havalimanı İşletmesi’nin de Yönetim Kurulu Üyesi. Şu anda dünyanın en büyük şantiyesi olan 3. havalimanında çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Nihat Özdemir, Mayıs’ta yaptığı açıklamada 3. havalimanının yüzde 25’nin tamamlandığını ve 1.8 milyar Euro harcama yapıldığını söylemişti. Özdemir, 3. havalimanının Şubat 2018 ’e yetiştirilmesi için büyük bir çaba içinde olduklarını belirtti.

Kaynak: ulasimonline.com

Etiketler
Yorumlar
İlk Yorumu Siz Yapın
Yorumunuz
Diğer Gümrük Haberler