UTİKAD ve ETİD’de e-İhracat İş Birliği

Son Güncellenme Tarihi: 15.05.2019 |

UTİKAD ve ETİD arasında Türkiye genelinde e-ihracatın arttırılmasına yönelik ortak çalışmalar için çalışma grubu oluşturuldu.

UTİKAD ve ETİD’de e-İhracat İş Birliği
UTİKAD ve ETİD arasında Türkiye genelinde e-ihracatın arttırılmasına yönelik ortak çalışmalar için çalışma grubu oluşturuldu.


Konu hakkında iki tarafın UTİKAD merkezinde bir araya geldiği toplantıda Türkiye’nin e-ihracatı için yapılması gereken yol haritası belirlendi.

“Raporda Yer alan Sorunlar Hala Devam Ediyor”
UTİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Emre Eldener konu hakkında yaptığı açıklamada, “Bugün derneğimizde etid yönetim kurulu başkanı emre ekmekçi ve yönetim kurulu üyelerini ağırladık. E-ihracat ve e ticaretin geleceği ve nasıl daha verimli yapılabileceği üzerine bir sohbet gerçekleştirdik. Utikad ın hazırlamış olduğu e ticaret lojistiği üzerine bir rapor var. Bu raporu biz geçen ay yayınlamıştık. Ancak orada belirlediğimiz bir takım sorunlar hala sorun olarak devam ediyor. Bunların çözümü için de etid ile ortak bir çalışma grubu oluşturup bir aksiyon planı belirlemek bunu da en kısa sürede gerçekleştirerek ilgililer ile paylaşmayı planlıyoruz.” ifadelerini kullandı.

“e-İhracatın Artması İçin Yapılacak Çok Çalışma Var”
ETİD Yönetim Kurulu Başkanı Emre Ekmekçi ise konuşmasında, “Öncelikle bizi ağırladığınız için çok teşekkür ederiz. Etid olarak bizim de amacımız türkiye de eihracatın önünü açacak aksiyonları bulmak ve ihracatımızın öncüsü olacak yeni bir sektör yaratmak. Tabi yeni bir sektör ve önünde yapılması gereken çalışmalar var. E ihracatın en önemli bacaklarından bir tanesi lojistik süreçler ve maliyetler. Beraber yapacağımız çalışma grubu ile çok net bir aksiyon planı çıkartmayı planlıyoruz.” dedi.
Yorumlar
İlk Yorumu Siz Yapın
Yorumunuz
Diğer Dış Ticaret Haberleri