Vietnam, Ocak-Mayıs 2021'de Başlıca Çelik İthalatçısı Olmayı Sürdürdü

Son Güncellenme Tarihi: 10.06.2021 |

Genel İstatistik Ofisi'ne göre Vietnam, geçen yılın aynı dönemine göre değer olarak yüzde 38, hacim olarak yüzde 9 oranında artışla 6 milyon tonun üzerinde çelik dışalımı gerçekleştirerek 4,6 milyar ABD Doları'nın üzerinde harcama yaptı.

Vietnam, Ocak-Mayıs 2021'de Başlıca Çelik İthalatçısı Olmayı Sürdürdü


Ticaret Bakanlığı’ndan alınan haberde, Genel İstatistik Ofisi'ne göre Vietnam, yılın Ocak-Mayıs döneminde, geçen yılın aynı dönemine göre değer olarak yüzde 38, hacim olarak yüzde 9 oranında artışla 6 milyon tonun üzerinde çelik dışalımı gerçekleştirerek 4,6 milyar ABD Doları'nın üzerinde harcama yaptı. Çin en büyük çelik edinimcisi olurken, Çin'i Japonya, Güney Kore, Hindistan izledi.


Mayıs 2021'de Vietnam, hacimde yıllık olarak yüzde 5 oranında düşüş, ancak değer olarak yüzde 44 oranında artışla 913 milyon ABD doları değerinde 1 milyon ton ürün dışalımı gerçekleştirdi.


Geçen yıl ise Vietnam, bir önceki yıla göre değer olarak yüzde 15, hacim olarak yüzde 8 oranında düşüşle 13,4 milyon ton çelik dışalımı için yaklaşık 8,1 milyar ABD doları harcama yapmıştı.
Yorumlar
İlk Yorumu Siz Yapın
Yorumunuz
Diğer Gümrük Haberler