Yabancı Yatırımcı Lojistik Sektöründe Yerli Ortak Arıyor

Son Güncellenme Tarihi: 21.07.2016 |

Yabancı Yatırımcı Lojistik Sektöründe Yerli Ortak Arıyor

Yabancı Yatırımcı Lojistik Sektöründe Yerli Ortak Arıyor

TSM Global ve Amerikan HYSTER, dağıtım ortaklıklarını Türkiye'de yapılanma içine girerek yeni bir yatırım kararı aldı. Yatırımın amacı HYSTER'in Türkiye'deki kullanıcılara yeni forklift ve istifleme modellerini kullanma ve tanıma fırsatı yakalayacakları geniş bir Road Show organizasyonu başlatmak.

12 ülkede üretim fabrikaları olduğunu ve 130 ülkede de makinelerinin kullanıldığını söyleyen Amerikan HYSTER'ın Avrupa, Afrika ve Ortadoğu Başkanı Harry Sands, hacim olarak dünyanın üçüncü büyük lojistik şirketi olduklarını belirtti. Sands, “Türkiye global olarak lojistikte dünyanın gelişmesi en hızlı ve en dinamik pazarlarından biri. Türkiye'nin gelecek yatırımlar adına çok önemli lokasyona sahip olduğunu düşünüyorum.” dedi. Sands, HYSTER'in kullanım maliyeti ve yakıt tasarrufu ile kısa zamanda rekabet oluşturacaklarını kaydetti.

MARKALARIN LOKAL PARTNERLERE İHTİYACI VAR

Markaların globalleşmesi için bağımsız distribütörlerle, bağımsız dağıtımın en iyi ihtiyaç tespiti sağladığını ve hız kazandırdığını söyleyen Sands, markaların global ama aynı zamanda lokal çalışması gerektiğini vurguladı. ‘Sağlam makine, sağlam partner' mantığıyla ilerlediklerini söyleyen Sands, yerli yatırımcının önemine değinerek TSM Global ile ortaklıklarını güçlendirdiklerinin altını çizdi.

Türkiye'de 81 ile TSM Global ile istihdam götürmeyi hedeflediklerini söyleyen Sönmezer, TSM Global'in Türkiye'de 7 büyük bölge müdürlüğü ve 17 bin yedek parça depolama kapasitesine sahip olduğunu aktardı. Sönmezer, 5 yılda 2 kat büyüme hedefleri olduğunu açıkladı. Satıştan daha çok satış sonrası hizmetlerle fark yarattıklarını dile getiren Sönmezer, TSM Global'in rekabetini ürün ve satış sonrası hizmetleri ile koruduğunu belirtti.

Kaynak: Zaman

Etiketler
Yorumlar
İlk Yorumu Siz Yapın
Yorumunuz
Diğer Gümrük Haberler