Yeni Honda CR-V Kararı Avrupa’da Şaşkınlık Yarattı

Son Güncellenme Tarihi: 5.11.2016 |

Yeni Honda CR-V Kararı Avrupa’da Şaşkınlık Yarattı

Yeni Honda CR-V Kararı Avrupa’da Şaşkınlık Yarattı

Dünyanın gelişmiş ülkeleri arasında yer alan Kanada tarafından otomobil üreticilerine oldukça avantajlı fırsatlar sunuluyor. Avrupa Birliği ülkeleri ile imzalanan anlaşma kapsamında Kanada topraklarında üretilen otomobiller Avrupa Birliliği ülkelerine ilk 100 bin adedi gümrük vergisi olmadan gönderilebiliyor. Sunulan gümrük vergisi avantajı sebebiyle de otomobil üreticileri için Kanada büyük bir önem taşıyor. Bilindiği üzere Honda’nın yeni CR-V SUV modelleri de Kanada’da yer alan fabrikalarda üretilmekte.

Avrupa Birliliği ülkeleri ile Kanada arasında yapılan avantajlı anlaşmaya rağmen Honda aldığı yeni kararla birlikte Avrupa pazarında şok etkisi yarattı. Yapılan açıklamalarda Kanada’da üretilen CR-V modellerinin Avrupa ülkelerine gönderilmeyeceği, Kuzey Amerika’da artan taleplerden dolayı yönlendirmelerin Kuzey Amerika’ya yapılacağı ifade edildi.

Hatırlanacağı üzere 2015 yılı verilerine bakıldığında Honda CR-V modeli Kuzey Amerika’da satış rekorları kırmıştı. Oldukça büyük bir ilgi gören modelin artan taleplerinin karşılanması için bu yönde bir karar alındığı Honda Kanada yöneticisi tarafından resmi bir şekilde açıklandı.

Avrupa pazarı için nasıl bir strateji izleneceği ise henüz ortaya çıkmadı.

Kaynak: haberexpo.com / http://www.haberexpo.com/otomotiv-haberleri/yeni-honda-cr-v-karari-avrupada-saskinlik-yaratti-8737.html

Etiketler
Yorumlar
İlk Yorumu Siz Yapın
Yorumunuz
Diğer Gümrük Haberler